technieken werden de kenmerken van de tafel computer uiteengezet. De wat weidse naam „computer" heeft dit type machines te danken aan enkele eigenschappen, die kenmerkend zijn voor haar grotere zusters. Tot deze kenmerken behoren onder andere de mogelijkheid van programmeren, het uitvoeren van een lusopdracht, het nemen van een logi sche beslissing en het bezitten van een geheugen. Spreker somde enkele merken van dit type op, welke momenteel in ons land in de handel zijn en richtte vervolgens zijn aandacht op het eigen lijke onderwerp van de avond. Verrassend was het aantal soorten en het type berekeningen, dat door de besproken machine verwerkt kan worden. Zeer bewerkelijke en ingewikkelde berekenin gen bleken mogelijk, waarbij bovendien een enorme tijdwinst werd geboekt. Er bleek tevens een grote „soft ware" voor dit instrument te bestaan, waarvoor de landmeetkundige, die een dergelijke machine in handen krijgt, vooral de gemeenten Rotterdam en Amsterdam dankbaar mag zijn. Wel had de spreker nog enkele wen sen, o.a. een oplossing voor de archiverings- moeilijkheden en een grotere hard-ware. Na de pauze werden op een tweetal machines demon straties gegeven. De belangstelling hiervoor was zo groot en de rechtstreekse vragen aan de bedieningsmensen bleken zo talrijk, dat „te elfder ure" slechts aan een beperkt aantal deel nemers de gelegenheid kon worden gegeven nog vragen van algemene aard over het onder werp van de avond te stellen. J. F. M. van Asperen. E.E.G.-TOEWIJZINGEN STRUCTUURPROJECTEN 1969 Uit de middelen, die voor financiering van structuurprojecten in het jaar 1969 beschikbaar zijn in het Europese Oriëntatie- en Garantie fonds voor de Landbouw, afdeling Oriëntatie, heeft de Europese Commissie thans besloten aan een eerste serie van vier projecten een toe wijzing te verstrekken. Eén daarvan is de ruil verkaveling „Agelo Reu turn" (O) 724.000,—.) Met een totaal bijstandsbedrag van bijna 2,6 miljoen heeft Nederland ruim 8 van de thans verdeelde middelen ontvangen. GEMEENTE LEIDEN Bij de afdeling LANDMETEN van de dienst der Ge meentewerken kunnen worden geplaatst: A. REKENAAR/TEKENAAR (vak. nr. ioj B. TWEE TEKENAARS (vak. nr. 73/133) 31 Vereist: diploma rekenaar N.L.F., tekenaar N.L.F. of C.T.O. en land- meettechnicus N.L.F.dan wel C.T.O. en landmeetkundige P.B.N.A. Ruime ervaring en leidinggevende capaciteiten. Aanstelling zal plaatsvinden in de rang TEKENAAR D. (salaris- grenzen f 988,tot 1272,per maand). Vereist: vooropleiding op U.T.S.-niveau, alsmede bezit van of studie voor diploma's op landmeetkundig gebied. Aanstelling zal, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring plaats vinden in één der TEKENAARSRANGEN (salarisgrenzen 638, tot 1142,per maand). In de genoemde salarissen is niet opgenomen de verhoging per 1 januari 1970. De gebruikelijke, gunstige rechtspositieregelingen zijn van toe passing. Belangstellenden worden verzocht hun sollicitatie, onder vermelding van het vakaturenummer, spoe dig te zenden aan Burgemeester en Wethouders, Stadhuis, Leiden.

(NGT) Geodesia | 1970 | | pagina 31