Van de voorzitter Jaarlijks, in het januarinummer, nodig ik U uit om „waardig over de drempel" te gaan en dit gebruik in het eerste Geodesianummer van het jaar, is een goede gewoonte. Bij dit balans op maken bent U nauw betrokken en ik verzoek U met mij onze NGL-gangen te volgen. Het lustrumcongres Het hoogtepunt in 1969 was ongetwijfeld het 5e NGL-eongres, het lustrumcongres en tege lijkertijd het 10-jarig bestaan van de Stichting „Nederlands Genootschap voor Landmeet kunde". De congrescommissie, het dames comité en alle andere medewerkers hebben er weer een groots festijn van gemaakt. Het geheel mocht zich verheugen in een grote belangstelling van de landmeetkundige wereld in Nederland. Het was geen feest met officiële ontvangsten, toespraken en champagne. De op richters, oud-bestuursleden en oud-redaktie- leden waren de bijzondere gasten van het NGL-bestuur, zowel bij het wetenschappelijk gedeelte als aan het feestdiner. Het was een waardig feest voor een tienjarige, die met Uw aller medewerking ook de toekomst zonder vrees tegemoet kan treden. Studiedagen Ook hebben we goede herinneringen aan de studiedagen die het NGL dit voorjaar aan de Hogere Technische School te Utrecht heeft ge houden. Er was grote belangstelling en we heb ben diegenen die zich laat aanmeldden, moeten afwijzen. De commissie is inmiddels al weer aan het werk om in het voorjaar van 1970, 3 en 4 april, twee studie- of werkdagen te houden. In het februarinummer zult U hierover nadere ge gevens kunnen lezen. Geodesia Het afgelopen jaar heeft de redaktie er weer voor gezorgd dat U een jaargang van 264 pagina's tekst hebt ontvangen. U leest het blad toch zelf, hoop ik! De redaktie en het NGL zullen U meer bieden en nog steeds voor de zelfde prijs. Ook in 1970 wordt het abonne mentsgeld niet verhoogd. De heer K. Koet Ing. heeft in de loop van 1969 zijn taak in de redaktie beëindigd en ook Mej. C. A. C. Best zal na ruim tien jaar geen redak- tielid meer zijn. Gelukkig zal zij haar rubriek: „Opgaven met landmeetkundige inslag" nog

(NGT) Geodesia | 1970 | | pagina 3