blijven verzorgen. Hulde aan deze beide redak- tieleden die zoveel werk voor het NGL hebben verzet. Als nieuwe redaktieleden stel ik U voor: de heer A. D. Baars en de heer P. Groenewoud, die deze beide plaatsen innemen. Ik wens hun in het redaktieteam veel succes. Er zijn nog meer wijzigingen waarbij de redaktie en ook het bestuur nauw betrokken zijn. Met ingang van dit nummer wordt Geodesia ge drukt bij Schriks' Drukkerij N.V. te Asten. Ik spreek in dit eerste nummer namens het be stuur en de redaktie de wens uit, dat wij samen met onze nieuwe drukker het maandblad Geo desia in omvang en belangrijkheid zullen laten groeien. Rayonbijeenkomsten In 1970 wordt geen congres georganiseerd. Wij zullen elkaar zien op de rayonbijeenkomsten. In de afgelopen jaren hebben enthousiaste mede werkers, leden van de VTAK, WL en VMDR, samen met het NGL deze rayonbijeenkomsten opgebouwd. Er is over het algemeen zeer grote belangstelling voor deze avonden, en om de plaatsen waar het georganiseerd wordt is zich een echt rayon gaan vormen. Het bijgaande kaartje geeft U een goed overzicht. En U ziet, ook Maastricht kunnen we aan onze „collectie" toevoegen. Als U van mening bent dat er nog teveel witte vlekken op het kaartje voorkomen, neemt U dan contact op met onze rayoncom missaris, de heer J. F. van Weelden, Easton- straat 52, Dordrecht, tel. 01850-40050. Hij zal U graag nadere inlichtingen verstrekken. Verenigi ngss truc tuur De verenigingsstructuur is in discussie! In het decembernummer hebt U gelezen wat ik er op het congres van heb gezegd. De uitslag van de enquête onder de leden van de Vereniging van Civiel-landmeters en Geodetisch Ingenieurs en de Vereniging voor Kadaster en Landmeet kunde gehouden, is nu bekend. De Ver. voor C.L. en G.I. is in meerderheid voor de op richting van één landmeetkundige vereniging. De Ver. voor K. en L. is hier tegen en wil een ingenieursvereniging oprichten. Beide vereni gingen zijn voorstander van het uitgeven van een gezamenlijk NGL-NLF-tijdschrift. De uitslag van de enquête is door de beide be sturen van C.L. en G.I. en K. en L. in die zin vertaald, dat zij het NLF-bestuur hebben ge adviseerd om, als tussenfase voor de oprichting van één landmeetkundige vereniging, eerst een ingenieursvereniging te creëren. De algemene vergadering van K. en L. heeft daarna besloten dat de nieuwe ingenieursver eniging niet gezien moet worden als een tussen fase. Het is niet de bedoeling van de NGL-voorzitter om het tijdschrift van Kadaster en Landmeet kunde in discrediet te brengen, maar ik moet toch vaststellen dat de wens van K. en L. om één tijdschrift uit te geven niet voorkomt uit de wens om samen te gaan. De meeste afdelingen van de Vereniging voor Technische Ambtenaren van het Kadaster heb ben zich positief opgesteld om te komen tot de oprichting van een landmeetkundige vereniging, en ik verwacht dat de algemene vergadering dit voorjaar zich ook in deze zin zal uitspreken. De algemene vergadering van de Vereniging van Landmeetkundigen deed haar uitspraak 4

(NGT) Geodesia | 1970 | | pagina 4