GEMEENTE LEIDEN LANDMEETKUNDIG TEKENAAR reeds aan de orde heeft gesteld en dat in dit rapport van de commissie naar voren is ge komen, dat er bij de leidingenregistratie voor het kadaster geen taak zou liggen. Uit het feit dat evenwel de NLF tezamen met de Vereni ging van Nederlandse Gemeenten heeft ge meend voor dit onderwerp een studiegroep in het leven te moeten roepen, kan worden afge leid, dat deze zaak nog steeds een brandende kwestie blijft. Deze werkgroep heeft een audiëntie gehad bij de Staatssecretaris van Financiën, die hierbij heeft laten uitkomen, welwillend te staan tegen over het opdragen van het formeren van een leidingenregistratie aan het kadaster, wanneer hiertoe in de maatschappij behoefte zou bestaan. De voorzitter stelt nu aan de orde de vraag op het gebied van de automatische kaartering van de kant van de heer van der Most: „Hoe stelt men zich voor, de langs automatische weg ver vaardigde kaart te muteren, anders dan door volledige herkaartering van de volledige situatie oud en nieuw? Kan dit met een gemuteerde opdrachtenband?" De voorzitter licht deze vraag nog enigszins toe, waarna ook de vraagsteller zijn vraag nog ver duidelijkt en zegt deze vraag expliciet aan de heer Hoek te willen stellen, omdat deze in zijn betoog heeft gezegd, dat een automatisch ge- kaarteerde leidingenkaart in hetzelfde systeem kan worden gewijzigd, dus ook langs automa tische weg kan worden aangepast, zonder ma- nuale tussenfasen. De heer Hoek zegt hierop, dat het muteren van leidingenkaarten aanzienlijk eenvoudiger is. Hierbij denkt men ook aan de toepassing van reproductietechnieken. De topografie en de leidingen worden hierbij op afzonderlijke transparanten gekaarteerd, die dus ook afzonderlijk kunnen worden bijgehouden. Door toepassing van bepaalde reproductietech nieken kan men een gecombineerde reproductie leveren ten behoeve van de bedrijven. Door na te gaan, hoe vaak mutaties voorkomen is men tot de conclusie gekomen, dat het verant woord is, ook economisch, telkenmale per nuts bedrijf de leidingen opnieuw te tekenen. De kaart voor de vereenvoudigde topografische ondergrond moet echter gemuteerd worden. Dit probleem kan worden opgelost, wanneer de electronische tekentafel graveringen maakt. Daarbij is het nodig, dat men niet alleen de ge gevens van de aanmetingen van de nieuwe topo grafie in het centrale gegevensbestand doet op nemen, maar tevens een opgave verstrekt van wat hier uit moet worden geëlimineerd, b.v. door van een gebied, waarbinnen alle topografie 99 Bij de afdeling LANDMETEN van de dienst der Gemeentewerken kan worden geplaatst een in het bezit van het diploma N.L.F.-tekenaar of de C.T.O.- opleiding, dan wel een landmeetkundige opleiding van het P.B.N.A. Ook zij, die nog dit jaar voor één van deze diploma's examen doen, kunnen voor benoeming in aanmerking komen. De aanstelling zal, afhankelijk van opleiding en ervaring, plaatsvinden in één der tekenaarsrangen. (Salaris van 671.tot f 1202.bruto per maand.) De gebruikelijke, gunstige rechtspositieregelingen zijn van toepassing. Bij het verkrijgen van woonruimte zal medewerking wor den verleend. Belangstellenden wordt verzocht hun sollicitatie, onder vermelding van vakaturenummer 73, spoedig te zenden aan burgemeester en wethouders, Stadhuis, Leiden.

(NGT) Geodesia | 1970 | | pagina 27