lokale afwijkingen van de normale vorm van de taluds; veranderingen in de breedte en de diepte van bermsloten. Het aantal mutaties kan tamelijk groot zijn. Alle wijzigingen moeten, vóór het werk de com puter in gaat, zijn onderkend en mathematisch geformuleerd, wat lang niet altijd gemakkelijk is. Het gebruik van de computer voor dit werk is dan ook het prettigst en effectiefst voor grote stukken weg met een gering aantal mutaties. Voor kruispunten e.d. vraagt de geschetste met hode om zo veel gegevens dat door het bepalen daarvan de gewenste profielen al voor een (groot) deel met de hand zijn bepaald. Ad. c. Oppervlaktes worden veelal bepaald uit dwarsprofielmetingen die in de verschillende fasen van uitvoering van het werk zijn gemeten. De metingen moeten op dezelfde plaatsen, dus iedere keer bij dezelfde kilometreringen, zijn verricht. Verder moeten de met elkaar te ver gelijken dwarsprofielen een gesloten figuur vor men. Dat houdt in, dat de maaiveldprofielen zo lang moeten zijn, dat het te maken werk binnen de opgemeten lengte valt. Verder moet precies bekend zijn, hoe het nieuwe profiel aansluit aan het ongerepte maaiveld. De aan sluiting kan door de computer worden bere kend door bij het eerste en laatste markante punt van het nieuwe profiel b.v. een helling op te geven van de lijn naar het maaiveld. Het is noodzakelijk, dat de punten van de te vergelijken profielen in hetzelfde coördinaten systeem zijn vastgelegd. Gewoonlijk worden de hoogtes in elk profiel opgegeven t.o.v. N.A.P. en de afstanden tot het aspunt. Na het antwoord op deze vraag blijken er onder de aanwezigen geen dringende vragen meer te leven; de heer van Wely sluit hierop de discus sie en zegt aan de leden van zijn forum harte lijke dank voor de wijze waarop zij de vragen hebben beantwoord. Op zijn beurt spreekt nu de voorzitter van het NGL zijn dank uit aan de voorzitter en de leden van het forum voor de wijze, waarop zij in hun inleidingen en de daarop volgende dis cussie de aanwezigen een inzicht hebben ver schaft in de materie van de door hen aan de orde gestelde onderwerpen. A. B. en J. v. E. DE NIEUWE ZIEKTEKOSTEN- KOSTPRIJSPOLIS VAN DE is door en voor de ambtenaren Daarom ontvangen onze Leden voor een verantwoorde premie: Nog enige van de vele voordelen van de A.C.-polis: DE AMBTENAREN CENTRALE Maliebaan 108 Utrecht, tel. (030) 1 95 46 101 -jij- volledige en onbeperkte vergoeding bij opname in de gekozen ligklasse van een ziekenhuis, sana torium en andere verpleeginstellingen volledige vergoeding voor ambulance-vervoer -&• 300,per jaar voor de kosten van fysische therapie op voorschrift van huisarts en specialist -jïj- 80% vergoeding voor de kosten van huisarts, specialist en medicijnen (aan 20% eigen risico zal per jaar per gezin niet meer worden ingehouden dan 200,voor de rubriek huisarts/medicijnen en 100,voor medicijnen de helft van deze bedragen, in dien 1 persoon is verzekerd daarna volgt vol ledige vergoeding) -jij- ruime vergoedingen voor kunst- en hulpmiddelen -jij- extra uitkering bij een geboorte ■jij- ruime buitenlanddekking -jij- vrije keuze van huisarts, specialist en ziekenhuis •fo volstrekte onopzegbaarheid 1-jarige contracten ■jij- geen opslag voor alleenstaande personen -jij- veelal 50% premiekorting tot de 18-jarige leeftijd •fc geringe opslagen voor personen vanaf de 55- jarige leeftijd -jij- een aan Uw situatie aangepaste polis Wij zenden U gaarne onze uitvoerige prospectus. De portokosten nemen wij voor onze rekening, indien U op de briefkaart of envelop vermeldt: Aan de Ambtenaren Centrale, Antwoordnummer 130 te Utrecht. U kunt ook telefonisch de prospectus aan vragen. ONDERLINGE WAARBORGMAATSCHAPPIJ TEGEN DE GEVOLGEN VAN ZIEKTE EN ONGEVAL Ik heb belangstelling voor Uw ziektekostenpolis. Naam Adres Woonplaats Telefoon Functie

(NGT) Geodesia | 1970 | | pagina 29