OPROEP cursisten voor de PRAKTISCHE OPLEIDING LANDMEETTECHNICUS 1970 De cursus wordt gehouden op zaterdagen van 18 april tot september-oktober in de Bilt. 106 nr. 4 - april 1969 Ir. M. Klasema, De functie van de Randmeren van de IJsselmeerpolders; Prof. Dr. Ir. R. H. Avan Duin en Ir. P. Loos, Water- en oeverrecreatie in het Ilssel- meergebied; R. J. Benthem, Het landschap van de Randmeren; Ir. R. Wissing, Het wonen aan de Rand meren. een toekomstvisie; Dr. J. Buit, Opdringers en verliezers, tekst van de inleiding op het symposium van het Koninklijk Nederlands Aardrijkskundig Ge nootschap over „De toekomst van de Amsterdamse binnenstad". nr. 5 - mei 1969 Ir. N. P. H. J. Roorda van Eysinga Li., Zorg voor het levende erfdeel; Drs. H. M. de Bruyn, Modellen voor een wijk rond een station; Ir. R. Dijksterhuis, De bandstad getoetst; Drs. N. Streefland, Het Rotter damse programma voor krotopruiming en sanering. nr. 6 - juni 1969 Drs. A. J. Gijswijt, Woningbouwinitiatieven en de ruimtelijke ontwikkeling van Twente; Mr. J. F. Jan sen, Onteigeningsvergoeding op basis gebruikswaarde; Drs. L. J. Giebels, De voorbereiding en inrichting van structurplannen; Ir. P. Kessler, Onze greep op de ruimte, een evoluatie van de tweede nota R.O. nr. 7/8 - juli-augustus 1969 Ir. L. C. M. Hermens, Een Nationaal Park in Zuid- Limburg; Naar aanleiding van het congres te Stock holm van 19 t/m 23 mei 1969 van de Internationale Organisatie „Town Planning and Distribution" over het onderwerp „Has downtown still a future?" zijn in dit nummer nabeschouwingen opgenomen van drs. N. J. M. Nelissen, Mr. J, J. van der Velde en Dr. J. Buit; Prof. WF. J. M. Krul, De Raad van Advies voor de Ruimtelijke Ordening; Ir J. H. Perlé, Stede- bouwkundige voorlichting. Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde nr. 6 - december 1968 Dr. Ir. P. Richardus, Richten en inrichten; Ir. H. L. van Gent, Automatisering in de landmeetkunde; Ir. G. C. Wijnbergen, Eindverslag van de N.L.F.-werkgroep 4 (electronische afstandmeting); Ir. J. C. de Munck, Enkele physische aspecten van de electronische af standmeting; Ir. G. A. van Wely, Meettijden en kos- tenvergelijking van afstandmeters; R. Boot, Plaats bepaling van booreilanden op de Noordzee. (De drie laatstgenoemde bijdragen betreffen inleidingen op de Studie dag van de NLF te Delft op 7 juni 1968) nr. 1 - februari 1969 Prof. R. Roelofs, Enkele recente ontwikkelingen in de fotogrammetrie; Ir. J. Visser Lzn., Overzicht van de huidige stand van zaken op het gebied van fotogram- metrische kaarteringsmethoden en -mogelijkheden; Ir. C. M. Avan den Hout, Punttransformatie in de foto grammetrie; Ir. M. Tienstra, Fotogrammetische in strumenten; Mr. D. L. Rodrigues Lopes, Verslag van de discussie tijdens de gecombineerde vergadering van de NLF, de Vereniging voor Agrarisch Recht, De studiekring voor Cultuurtechniek van het Koninklijk Genootschap voor Landbouwwetenschap en de Sectie voor Cultuurtechniek van het Koninklijk Instituut voor Ingenieurs over het onderwerp: De balans van de ruilverkavelingswet. nr. 2 - april 1969 Ir. H. L. Rogge en M. J. Roberts, Technical informa tion for Surveyors, een rapport ten behoeve van het congres van de F.I.G. in september 1968; Verslagen F.I.G.-Congres 1968 te Londen. nr. 3 - juni 1969 Ir. C. Bijkerk, Wat is nu cultuurtechniek?; Ir. J. C. de Munck, Tijd en afstand in de Landmeetkunde. nr. 4 - augustus 1969 In dit nummer zijn opgenomen de volgende inleidin gen. welke tijdens de studiedag van de NLF te Delft op 14 mei 1969 zijn gehouden: Dr. J. W. M. Baars, Astronomische principes en vereiste nauwkeurigheden van radiotelescopen; Ir. P. Wessel, De meetkundige grondslag voor de bouw van de synthese radioteles coop te Westerbork; Dr. G. van Herk, Het aligneren van 12 punten van de referentielijn en de bepaling van het azimut van deze lijn; A. van Milaan, Het uitzetten van de railbaan voor de beweegbare teles copen; A. Bijloo, Constructiemetingen aan de assem- blagemal voor de reflector en het reflectorvlak. U wordt opgeleid in alle aspecten van het landmeten, zoals polygone- ren, detailmeten, tachymetrie en waterpassen. AANVULLENDE MEDEDELINGEN. Cursisten kunnen vanaf Dordrecht of Zevenaar gratis meerijden, overigens wordt de helft van de reiskosten vergoed en een beloning van f 25. per produktiedag toegekend. 3 Zater dagen verzuim is toegestaan. Geschreven aanmeldingen onder opgave van diploma s, ervaring, werkgever en pers. geg. te richten aan: Plein 1940-1945 no. 10, Dordrecht (tel. 3 14 53) of Johan de Witstraat 23, Zevenaar

(NGT) Geodesia | 1970 | | pagina 34