a. uitsluitend positieve coördinaten wor den verkregen; b. voor ieder punt de y-waarde groter is dan de x-waarde; c. het ruitennet van de topografische kaarten kan worden gebruikt. 3. De wijze van verzekering en controle van de R.D.-punten en hoofdpunten geeft vol doende waarborg voor de juistheid van de coördinaten en de aanwezigheid van deze punten in het terrein. 4. Andere vaste punten 4.1. Op de bureaus van het kadaster zijn ook gegevens aanwezig over vaste punten die in het algemeen minder duurzaam zijn verzekerd en in het terrein niet periodiek worden gecontroleerd, zodat voor de be trouwbaarheid van deze punten niet kan worden ingestaan. 4.2. Nummering. De nummering geschiedt per kadastrale gemeente in doorlopende volgorde (bij uitzondering per burgerlijke gemeente). 4.3. Afbeelding. Gestreefd wordt naar afbeelding van alle punten op de kadastrale bijbladen. Daar verwezenlijking hiervan voor verschillen de bureaus zeer tijdrovend is, geldt de volgende overgangsmaatregel: Op de plans die ontstaan zijn door her meting en of ruilverkaveling, dienen de punten in elk geval voor te komen. Pun ten van niet-hermeten gebieden worden afgebeeld op topografische kaarten 1 25.000, waarop tevens de hermeten bla den worden aangegeven als verwijzing naar de desbetreffende plans. De nodige topografische kaarten zullen via de fotogrammetrische dienst van het kadaster worden geleverd op film en blij ven berusten op de bureaus. 4.4. Coördinatenlijsten. Voor de vaste punten, geen R.D.- of hoofdpunten zijnde, worden de kaarten Kad. nr. 47 afgeschaft. De coördinaten worden per kadastrale gemeente vermeld op coördinatenlijsten Kad. nr. 31. Gege vens over aanmetingen komen voor op de veldwerken waarbij de desbetreffende punten zijn ontstaan. Voor de hoofdpun ten blijven echter de kaarten Kad. nr. 47 in gebruik. OTTO FENNEL-KASSEL. van dp KAMP n v sgravenhage 128 Waterpasinstrumenten, Theodolieten en aanver wante instrumenten van het fabrikaat Baken en Jalons meetveren en linten met toebehoren Prismakijkers, Wij justeren, repareren en reviseren alle "merken fijnmechanische en optische instrumenten. Vert.: H. J. Visser, Breda, tel. 01600-44370 I A lin VAN DIEMENSTRAAT 11 Vdll UC IXMIfll II.V. TEU 07Q 399208 - 320981

(NGT) Geodesia | 1970 | | pagina 12