BERICHTEN MUTATIES de vereffening van een dergelijk net een zo omvangrijk karwei is, dat deze zonder com puter niet uitvoerbaar is, de besproken werkwijze punten oplevert, die alle gelijkwaardig zijn en waarvan zo wel de relatieve als de absolute standaard ellipsen bekend zijn. Een en ander werd besproken aan de hand van kaarten, betrekking hebbende op een kringnet in het Rijk van Nijmegen en een in Groningen. Vooral ten gerieve van hen die driftig formules noteerden zij vermeld, dat de theorie van de jt- grootheden te vinden is in het collegedictaat van prof. Baarda: „Puntsbepalingsystemen in het platte vlak, berekening met complexe getallen", dat verkrijgbaar is bij de administratie van het Laboratorium voor Geodesie (zie Tijdschrift voor K. en L. april 1969). Zij die (wat) meer willen weten over de toetsing en alles wat daarmede verband houdt kunnen door bestu dering van de Aula-pocket „Verklarende sta tistiek" van M. L. Wijvekate allicht wat wijzer worden. W. Houtman NLF-STUDIEDAG Op vrijdag 15 mei a.s. zal in het Laboratorium voor Landmeetkunde van de Landbouwhoge school te Wageningen een studiedag worden gehouden over het onderwerp ruilverkaveling. Het bestuur is verheugd dat een planoloog, een geodeet en een cultuurtechnicus zich bereid hebben verklaard voor ons inleidingen te hou den over een aantal aspecten betreffende de ontwikkeling en de toepassing van ruilverkave ling in binnen- en buitenland. Het programma van de dag luidt als volgt: 10.00 uur: Ontvangst met koffie. 10.30 uur: Inleiding door ir. F. C. Prille- vitz, planoloog van de Rijksplanolo gische Dienst, over het onderwerp „Ruilverkaveling als instrument voor landinrichting". 11.15 uur: Inleiding door ir. W. J. J. van Lent, Hoofd van de Kadastrale Ruil- verkavelingsdienst, over het onder werp „Ontwikkelingen in de ruilver kavelingstechniek". 12.00 uur: Discussie. 12.3014.00 uur: Gemeenschappelijke koffietafel (kosten 3,te vol doen bij aankomst 's morgens). 14.00 uur: Inleiding door ir. D. van der Zaken, Hoofdingenieur-Directeur van de Cultuurtechnische Dienst in Zee land, over het onderwerp „Achter gronden, aanpak en perspectieven van ruilverkaveling in Thailand". 15.00 uur: Sluiting. Evenals voorgaande jaren stelt het bestuur gaarne de leden van het NGL in de gelegen heid de studiedag bij te wonen. De deelnemers worden verzocht zich vóór 10 mei a.s. per briefkaart aan te melden bij onder getekende. De secretaris van de NLF, ir. D. van der Wulp, Betje Wolffstr. 65, Zwolle 138 Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat Aangesteld op arbeidscontract als tek. B III: m.i.v. 16-2-1970 M. J. Polderman. Bevorderd m.i.v. 1-4-1970 tot cart. A I: A. van Bos- telen; tot lmk ambt. C: L. van Aalsburg, C. W. G. D. M. Aarts, J. van Baarle, P. H. de Jonge, Th. Nie- veld, F. H. Severein; tot opz. C: A. Gijsbertse, J. Spoelstra, H. J. Wiepking. Ontslag verleend m.i.v. 5-2-1970 aan de cart. U.B. M. van der Zee-Andersson. Verplaatst naar Directie Bruggen: m.i.v. 1-4-1970 de lmk. ambt. C A. W. A. Dik. Kadaster Benoemd m.i.v. 1-2-1970 tot techn. ambt. Ie kl. E. van Es, Groningen R en H. J. A. Kuiper, Assen R; tot techn. ambt G. H. Zonneheld, Assen R; tot lmk. ambt. A. W. A. van Pruijssen, Breda en T. Roco, Arnhem: m.i.v. 1-3-1970 tot techn. ambt. Ie kl. L. Heijboer, Middelburg; J. Keppels, Zutphen; J. W. Kunneman, Arnhem en G. J. Rinsma, Leeuwarden R; tot lmk. ambt. H. M. C. Leenders, Roermond R en A. J. M. Schilderman, s-Hertogenbosch. Eervol ontslagen m.i.v. 1-4-1970 de lmk ambt. N. P. Loosbroek, Eindhoven en de techn. ambt. K. Mulder, Breda R. Verplaatst m.i.v. 16-2-1970 de adj. techn. ambtn. D. A. Hermans van Amsterdam naar Utrecht; C. J. van Es van Middelburg naar Dordrecht; J. R. Mulder van Utrecht naar Zutphen en G. E. L. Groosman van Middelburg R naar Middelburg; de techn. ambtn. C. Porsius van Middelburg naar Dordrecht R; E. J. Sie- merink van Zutphen naar Almelo; J. C. Feijge van 's-Gravenhage RD naar Leiden; J. J. Schijf van Mid delburg naar Utrecht; F. A. Schouwenaar van Mid delburg naar Arnhem; B. Zwijnenburg van Breda naar Breda R; H. B. Wesseling van Haarlem naar Groningen R; F. G. van Oort van Utrecht naar Leeuwarden R; H. van der Stege van Zwolle naar Zwolle R en T. G. van Duijnhoven van Nijmegen naar 's-Gravenhage RD; m.i.v. 1-3-1970 de lmk. ambt. A A. Kuipers van 's-Gravenhage FD naar 's-Gravenhage FD (stpl. Apeldoorn).

(NGT) Geodesia | 1970 | | pagina 22