H.T.S.-er landmeetkunde Technische Hogeschool Delft nummer van 1969 is nl. een publicatie opge nomen van de Commissie Juridische Vraagpun ten Wetgeving Ruimtelijke Ordening, de zo genaamde Commissie-Polak. Deze commissie is ingesteld door de Vereniging van Nederlandse Gemeenten en het Nederlands Instituut voor Ruimtelijke Ordening en Volkshuisvesting en het voorzitterschap wordt bekleed door Prof. Mr. J. M. Polak uit Wageningen. De publicatie betreft de beantwoording van een negental con crete vragen op het gebied van de voorberei dingsbescherming van bestemmingsplannen. In de antwoorden komt o.a. tot uitdrukking, hoe deze bescherming in de desbetreffende artikelen van de wet op de Ruimtelijke Ordening is vast gelegd. Aanbeveling voor door de commissie noodzakelijk geachte aanpassingen in de teksten van enkele artikelen zijn in de antwoorden op genomen. Het artikel is weinig omvangrijk, het neemt slechts een viertal pagina's in beslag. De be knopte tekst doet echter geen afbreuk aan de leesbaarheid. Zoals aan het begin reeds gezegd, is het moei lijk een keus te doen uit de keur van interes sante artikelen in het tijdschrift „Stedebouw- en Volkshuisvesting". De op dit tijdschrift geabon- neerden zullen dit zeker kunnen beamen; voor diegenen onder onze lezers die niet op genoemd tijdschrift zijn geabonneerd, is het toch moge lijk zich van de inhoud ervan op de hoogte te stellen. Een verzoek tot inzage van de gewenste nummers kan per briefkaart worden, gericht aan: Bibliotheek NGL. p/a Afdeling Landmeet kunde van de H.T.S. voor de Bouwkunde, t.a.v. Ir. B. de Boer, Vondellaan 2 te Utrecht. J. v. E. DIPLOMA LANDMEET ASSISTENT NLF In Geodesia 1965-5, werd aandacht gevraagd voor de wenselijkheid van instelling van een vakdiploma voor meetassistenten en van hulp bij studie voor landmeetkundige diploma's. De aanleiding was een rapport van een door de Vereniging van Landmeetkundigen ingestelde studiecommissie, dat in handen werd gesteld van het bestuur van de Stichting Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde. Dit bestuur stelde een commissie in ter bestudering van deze materie, bestaande uit de heren G. Diefen- bach, T. Schoffelmeer en E. Schrikkema Ing., vertegenwoordigende de drie in het NGL sa menwerkende verenigingen. Een korte samen- Bij het Laboratorium voor Geodesie kan worden geplaatst een met ruime ervaring in de toe passing van de landmeet kunde bij civiel-technische werken. Zijn taak omvat de instructie bij de praktische oefeningen in de landmeet kunde voor studenten van verschil lende studierichtingen, in het bijzon der studenten civiel-ingenieur. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewonnen bij lector ir. A. H. Kooi- mans, Lab. voor Geodesie, Kanaal- weg 4 te Delft, tel. (01730) 3 32 22, toestel 7563. Aanstelling zal geschieden in het ran genstelsel der technische ambtenaren. Salariëring volgens Rijksregeling. A.O.W.-premie komt voor rekening van de Technische Hogeschool. Directe opneming in welvaartsvast pensioenfonds. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Hoofd van de Afdeling Per soneelszaken, Julianalaan 134 te Delft, onder vermelding van nummer B 7010/46435 in de rechterbovenhoek van de brief. 202

(NGT) Geodesia | 1970 | | pagina 22