vatting van het rapport van deze commissie werd in Geodesia 1965-5 gepubliceerd. Besloten werd het rapport door te zenden aan het bestuur van de Stichting NLF-examens met het verzoek te overwegen aan het in de rappor ten gestelde zo mogelijk uitvoering te geven. Ten aanzien van de hulp bij studie voor land meetkundige diploma's werd in samenwerking met het Koninklijk Technicum PBNA te Arn hem een regeling ontworpen, die gepubliceerd werd in Geodesia 1967-5. Een voldoend aan tal docenten was bereid medewerking te ver lenen; helaas toonden de cursisten geen belang stelling, zodat niet tot uitvoering van het plan kon worden overgegaan. Het bestuur van de Stichting NLF-examens be sloot in 1968 een examen in te stellen voor meetassistent. Op verzoek van dit bestuur na men in de examencommissie zitting zes leden van de drie in het NGL samenwerkende vereni gingen, de heren E. Schrikkema Ing., voorzitter; J. M. F. van Asperen, secretaris-penningmees ter; D. K. Bloemendaal, Th. Duivens Ing., P. Groenewoud en J. W. Warnshuis, leden. Deze examencommissie kreeg tot taak een con cept-examenprogramma voor het vakdiploma landmeetassistent op te stellen en kwam hier mee in 1969 gereed. Overeenkomstig de wens van het bestuur van de Stichting NLF-examens werd dit ontwerp-examenprogramma besproken met de bestaande Examencommissie NLF voor landmeettechnicus, landmeetkundig tekenaar en landmeetkundig rekenaar, diploma NLF. Dank zij hun waardevolle adviezen is het prospectus en het examenprogramma thans voor publicatie gereed en zal het examen landmeetassistent, diploma NLF, voor het eerst in 1971 worden afgenomen. De examencommissie: Voorzitter: E. Schrikkema Ing., Pinkenbergse- weg 1, Velp (Gld.). Secretaris-penningmeester: J. F. M. van Aspe ren, Pastorielaan 51, Veldhoven. Leden: D. K. Bloemendaal, Vogelplantsoen 200, Dieren. Th. Duivens Ing., Dinteloordseweg 14, Steen bergen. J. W. Warnshuis, Kloosterstraat 205, Arnhem. P. Groenewoud, Gaasp 10, Zwolle. 203 PROSPECTUS voor het door de Stichting NLF-examens af te nemen examen voor landmeetassistent. Algemene bepalingen 1. Algemene omschrijving Door de examencommissie Landmeetassistent van de Stichting NLF-examens zal jaarlijks een examen wor den afgenomen voor het vakdiploma landmeetassis tent. Het praktische en mondelinge gedeelte van het exa men kan naar behoefte op meer dan één plaats wor den afgenomen, het schriftelijke gedeelte geschiedt centraal op één plaats. 2. Tijdstip, waarop het examen wordt afgenomen Het examen zal in het voorjaar worden afgenomen op twee verschillende dagen. 3. Aanmelding voor het examen Aanmelding voor het examen moet geschieden bij de secretaris van de Examencommissie, waartoe gebruik dient te worden gemaakt van een daarvoor bestemd formulier, dat gratis bij de secretaris is te verkrijgen. De aanmelding dient te geschieden vóór 1 februari van het jaar, waarin men het desbetreffende examen wenst af te leggen. Behalve het genoemde formulier moet de kandidaat bij de aanmelding overleggen een werkgevers- en/of opleidersverklaring, waaruit blijkt, dat de kandidaat gedurende tenminste 2 jaren als landmeetassistent werkzaam is geweest. De Examencommissie beoor deelt aan de hand van deze stukken of de kandidaat tot het examen kan worden toegelaten. Tevens moet het examengeld ten bedrage van 85,- vóór 1 februari worden gestort op postrekening nr. t.n.v. de secretaris/penningmeester Examen commissie N.L.F. Landmeetassistent. Het examengeld kan jaarlijks worden aangepast aan eventueel gestegen exploitatiekosten. De grootte van het bedrag wordt vermeld bij de aankondiging van het examen landmeetassistent N.L.F. in het november nummer van Geodesia en in het omstreeks in dezelfde tijd te verschijnen tijdschrift voor Landmeetassistenten van het Kadaster. 4. Toelating tot het examen Over de al dan niet toelating van de kandidaat, die voor de eerste maal aan het examen wenst deel te nemen, wordt door de Examencommissie beslist na beoordeling van de door hem overgelegde stukken. Heeft de kandidaat driemaal zonder gunstig gevolg het examen afgelegd, dan kan hij door de Examen commissie van verdere toelating tot het examen wor den uitgesloten. Uiterlijk twee weken vóór de aanvang van het schrif telijke examen ontvangt de kandidaat bericht, of hij al dan niet is toegelaten. Daarbij ontvangt de kandidaat, die is toegelaten, mede deling van plaats en tijdstip van het schriftelijke exa men. De kandidaat, die niet is toegelaten, ontvangt het examengeld terug. 5. Het resultaat van het schriftelijke gedeelte be paalt de toelating van de kandidaat tot het praktische en mondelinge gedeelte. Als een kandidaat op grond van de resultaten van het schriftelijke gedeelte van verdere deelneming aan het examen wordt uitgeslo ten, ontvangt hij de helft van het examengeld terug. Uiterlijk twee weken voor de aanvang van het prak tische en mondelinge gedeelte van het examen ont vangt de kandidaat bericht, of hij tot deze gedeelten is toegelaten, met vermelding van plaats en tijdstip. 6. Legitimatie Tijdens het examen dient de kandidaat zich te kun nen legitimeren. 7. Examenopgaven en verslagen van examens De opgaven en verslagen van de gehouden examens kunnen worden besteld door overmaking van 1,50 per examen op postrekening nrt.n.v. de secretaris/penningmeester Examencommissie NLF Landmeetassistent.

(NGT) Geodesia | 1970 | | pagina 23