Jaarverslag CCC, CD en SBL 1 969 jflll CRAFTONE I i j NORMATONE FILMRASTERS UILING N.V. ZEIST Onlangs verscheen het jaarverslag over 1969 van de Centrale Cultuurtechnische Commissie, de Cultuurtechnische Dienst en de Stichting Beheer Landbouwgronden. Aan de orde ko men: 1. structuurbeleid en de ontwikkeling op nationaal en Europees niveau; 2. Cultuurtech nische Dienst en de samenwerking met ande ren; 3. cultuurtechnisch werk en de voortgang in de provincies; 4. bijlagen en tabellen. Hieronder nemen wij het gedeelte over het ka dastraal ruilverkavelingswerk alsmede een vier tal tabellen over. KADASTRAAL RUILVERKAVELINGSWERK Op 1 april 1969 is ir. M. J. te Nuyl benoemd tot Directeur, Hoofd van de Directie Kadaster en Hypotheken. Ongeveer gelijktijdig met deze benoeming is de structuur van de kadastrale dienst meer in het openbaar ter discussie ge steld. Bij de behandeling van de begroting in de vaste Commissie van Financiën der Tweede Kamer is in het verslagjaar door de Staats secretaris meegedeeld dat de dienst van het Kadaster en Hypotheken onder het Ministerie van Financiën zal blijven ressorteren. In studie is thans de plaats van het Kadaster binnen dit Ministerie. Een en ander zal een reorganisatie van de dienst meebrengen. De uit eindelijke organisatiestructuur van het Kadaster is voor de Ruilverkavelingsdienst van groot be lang. Dit geldt ook voor de vele diensten waar mee zij zowel landelijk als provinciaal samen werkt. De interne organisatie van de Ruilverkavelings dienst heeft door de benoeming van terrein chefs een versterking ondergaan. Hierdoor zijn Ngr bjJ.; de landmeetkundige terreinwerkzaamheden in de ruilverkavelingsblokken per bureau zoveel mogelijk onder één leiding gesteld. Een betere coördinatie en een meer efficiënte uitvoering van opdrachten voor de velddienst zijn hiervan een gevolg. De personeelsbezetting bereikte aan het eind van 1969 een totaal van 594 man. De doelmatigheid van de werkzaamheden op de bureaus wordt eveneens bevorderd door vernieuwing van de huisvesting. In 1969 betrok het bureau ruilverkaveling te Arnhem een ge deelte van het nieuwe centraal belastinggebouw. Nieuwbouwplannen voor de bureaus in de pro vincies Overijssel en Limburg, respectievelijk te Zwolle en Roermond, zijn in een vergevor derd stadium. De totale werkvoorraad aan het eind van het jaar bedroeg 593.200 ha; hierin is begrepen een oppervlakte van 49.400 ha, waarvan de akte van toedeling is gepasseerd en waarvan de financiële afsluiting nog moet plaatsvinden. De uitbouw van de automatisering van admini stratieve en technische werkzaamheden in een ruilverkaveling betekende een voortgaande taakverzwaring van de staf. Zij maakte in het verslagjaar het aantrekken van een specialist noodzakelijk. Naast een ingenieur voor de or ganisatie is aan het Hoofd van de Ruilverka velingsdienst thans toegevoegd een ingenieur voor ontwikkeling van de automatisering van technisch werk. Eén van de eerste projecten op dit gebied is de toepassing van een computerprogramma voor de toedeling in de ruilverkaveling „Dalen" (Dr.), groot 7100 ha met ca 2000 rechthebben den. Dit programma is ontwikkeld door het La boratorium van Geodesie van de Technische Hogeschool te Delft; de berekeningen vinden plaats bij het bureau RAET te Arnhem. De voorbereiding en de controle van het program ma zijn voltooid. De gang van zaken bij dit toedelings'program- ma is in het kort het volgende. Tijdens de begin 1970 te houden wenszittingen wordt iedere rechthebbende in de gelegenheid gesteld een drietal wensen te formuleren inzake de hem toe te delen kavels. Aansluitend hierop toetst de plaatselijke commissie deze wensen op redelijkheid en mogelijkheid tot inpassing in een totaal toedelingsplan. Beoordeling ge schiedt door het toekennen van een gewicht aan elk der wensen. De in schattingswaarde bere- 240 De grootste voorraad rasters! Ij I I plakrasters met waslaag 1 Bill f plakrasters met hittebestendige kleeflaag verlengde slotlaan 64 telefoon 03404-15659

(NGT) Geodesia | 1970 | | pagina 24