de Library of Congress ontwikkelde systemen aangebracht moeten worden. Bij dit proefpro- jekt zal ook de ligging d.m.v. geografische coördinaten aangegeven worden. Dit is een uit breiding van het Mare Il-systeem, dat wat ligging betreft alleen naar topografische namen klassificeert. Voor zover de subsidie dit toestaat zal ook getracht worden zoveel mogelijk er varing op te doen met de retrieval (het terug zoeken van de gegevens die op de band of schijf gezet zijn). Of dit terugzoeken in de toe komst d.m.v periodiek uit te geven catalogi naar verschillende onderwerpen zal gebeuren en of bijv. individuele vragen rechtstreeks be antwoord kunnen worden hangt af van de ver dere ontwikkeling op het gebied van automati sering in de Nederlandse bibliotheken. Volgens de statuten is de stichting niet alleen MUTATIES geïnteresseerd in het catalogiseren van kaarten, maar in alle aspekten die met kartografie ver band houden. Het is duidelijk dat de stichting, zolang zij niet over eigen middelen beschikt, ge bonden is aan projekten waarvoor geld beschik baar wordt gesteld. Het ligt in de bedoeling dat het bestuur van de stichting zo samenge steld wordt, dat de verschillende instellingen die bij de kartografie betrokken zijn zo goed mogelijk vertegenwoordigd worden. Drs. E H. van de Waal, secretaris van de Nederlandse Stichting Infor matie- en Documentatiecentrum voor de Kartografie. p/a. Geografisch Instituut der R.U., Heidelberglaan 2, „De Uithof", Utrecht. Bernasconi, Schubiger, Beer 1 landmeetkundige 1 landmeetkundig tekenaar 248 Landmeetkundige afdeling van de dienst Openbare Werken en Stadsontwikkeling Dordrecht Bevorderd: tot techn. hfd. ambt. A K. Wagenaar; tot tek. A le kl. A. Berrervets; tot hfd. tek. J. Kaptein. Kadaster Benoemd: m.i.v. 1-3-1970 tot bur. chef A H. A. M. Tijsmans, Arnhem R; tot bur. chef B F. Bruin, Roer mond R; m.i.v. 1-4-1970 tot techn. ambt. le kl. C. H. Koper, 's-Gravenhage RD; m.i. v. 1-6-1970 tot techn. ambt. le kl. L. B. Rietveld, Maastricht; A. F. Schou- wenaar, Zutphen; J. E. P. E. Wessels, Maastricht; m.i.v. 1-6-1970 tot lmk. ambt. mevr. M. Madsen- Maat, Rotterdam; mej. G. D. Hartman, Groningen; B. Nijstad. Zwolle; R. van der Velde, Assen; H. C. Jung, Arnhem R; A. A. M. Oomens, Breda R; m.i.v. 1-4-1970 tot techn. ambt. le kl. G. Bouw, 's-Herto- genbosch. Eervol ontslagen: m.i.v. 1-6-1970 de lmk. ambt. A W. Hidding, Assen; de adj. lmk. ambtn. H. J. Klop- man, Apeldoorn CTO; W. Mosselman, Eindhoven R; M. A. H. Goossens, Eindhoven R; m.i.v. 1-7-1970 de lmk. ambt. mevr. W. Alberding-Berkenbosch, Alk maar; de adj. techn. ambt. J. Versluis, Arnhem; de lmk. ambtn. G. A. J. M. van Rijt, Eindhoven; F. Reupkes, Apeldoorn CTO; de adj. lmk. ambtn. G. P. L. van Roden, Leiden en m.i.v. 1-8-1970 K. W. E. Geerts, Amsterdam. Verplaatst: m.i.v. 1-8-1970 de lmk. ambt. J. H. Hof- sink van Utrecht R naar Leeuwarden R; m.i.v. 16-6- 1970 de adj. lmk. ambt. L. Gaal van Leeuwarden R naar Leeuwarden; m.i.v. 1-7-1970 de techn. hfd. ambt., le kl. A. van Wieringen van Alkmaar R naar Alkmaar. Wijziging: de datum van ingang van de verplaatsing van de lmk. ambt. J. H. H. van Eijndt naar 's-Her- togenbosch is thans 1-6-1970. Koninklijke Nederlandsche Heidemaatschappij, Landmeetkundige Dienst Bevorderd: m.i.v. 1-5-1970 tot techn. hfd. ass. P. W. Mol; tot techn. ass. F. C. P. M. Saelman; tot opnemer J. G. M. Verheijen. Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat Bevorderd: m.i.v. 1-1-1970 tot hfding. A ir. C. M. A. van den Hout; m.i.v. 1-6-1970 tot adm. ambt. C 2e klasse R. Timmers; m.i.v. 1-9-1970 tot lmk. ambt. C R. W. L. Jordans, C. A. M. Aarts. Ontslag verleend: m.i.v. 1-6-1970 aan de teks. B III P. L. M. Tack, N. P. J. M. van 's-Gravendijk; J. M. Moerkens; m.i.v. 1-7-1970 aan de lmk. ambt. C A. C. M. van Reijen. INGENIEUR- UND VERMESSUNGSBURO SOLOTHURN, Zwitserland vraagt: (H.T.S. of N.L.F.) tevens (N.L.F. en/of C.T.O.) De werkzaamheden, zowel binnen- als buitendienst, betreffen bijhouding van het kadaster, hermetingen, ruil verkavelingen, projecteren en uitzet ten van civieltechnische werken. Geboden wordt een aantrekkelijke werkkring, prima salaris en goede sociale voorzieningen. Sollicitaties in Nederlands of Duits zijn te rich ten aan ons kantoor Flermesbühlstrasse 4, 4500 Solothurn, Zwitserland.

(NGT) Geodesia | 1970 | | pagina 32