M. machinecoördinaten N. naverkenning 0. overlapping P. paspunt R. radiaaltriangulatie S. stereoscopisch zien T. totale plastiek U. uitwendige oriëntering V. vierpuntsmethode W. wijdzichtcamera Z. zakstereoscoop. REGISTRATIE EN INDELING VAN GRONDEN Tijd: iy2 uur A. Kadaster 1. a. Een notaris maakt een fout in de kadas trale aanduiding van een perceel in een koopakte. Is de akte wanneer het een geheel perceel betreft (A1213 i.p.v. Al312) dan toch geldig? Wanneer zal men bij het Kadaster de fout opmerken en wat zal men er dan aan doen? b. Indien dezelfde fout gemaakt wordt in een hypotheekakte, hoe luidt dan het antwoord op de gestelde vragen? 2. a. Op welke wijze wordt een hypotheek ge vestigd? b. Op welke wijze gaat een hypotheek te niet? c. Wat is de juridische betekenis van een royement? d. Wordt een royement in- of overgeschre ven? 3. Wat is de juridische betekenis van de kadas trale grensuitzetting? 4. Iemand komt aan de balie van het hypo theekkantoor en vraagt: „Wanneer is het perceel Gem. X sectie A nr. 1217 voor het laatst verkocht? En aan wie? En voor welke prijs? Is er toen ook hypotheek genomen?" Wordt de vragensteller volledig ingelicht en zo ja, hoe en met behulp van welke regis ters? 5. a. Wat is besmetting met hypotheek? Geef een voorbeeld, b. Wat zijn verificatielijnen? B. Ruilverkaveling 1. Geef een beknopt historisch overzicht van de ontwikkeling van „de ruilverkaveling" in ons land. 2. a. Beschrijf de bezwarenprocedure, zoals die zich voltrekt na de tervisielegging van de lijst van rechthebbenden. b. Is het noodzakelijk dat de reclamant een advocaat inschakelt? 3. a. Wie benoemt de rechtercommissaris? b. Wie benoemt de landmeterdeskundige? c. Hoe komt een Plaatselijke Commissie tot stand? d. Wie benoemt de secretaris van de Plaat selijke Commissie? e. Wie ondertekenen de akte van toedeling? 4. aWie regelt de eigendom van de openbare wegen en waterlopen? b. Aan wie moeten deze in eigendom wor den toegedeeld? c. Welke uitzondering bestaat hierop? 5. Dank zij een testament van de op 1 april 1970 overleden heer X erft mevr. B de per celen Reusel A 1215 t/m 1223. Deze per celen liggen in een blok dat voor ruilverka veling in aanmerking komt, stemmings datum 10 april 1970. Mevr. B is tegen ruil verkaveling. Zij wil tegen stemmen. Wat moet zij doen? C. Planologie Inleiding. Ruimtelijke ordening is de maatschappelijke activiteit, die de resultaten van de planologie toepast. Uit deze omschrijving blijkt de nauwe verwantschap tussen beide begrippen. 1. De ruimtelijke ordening vindt plaats door het opstellen van bestemmingsplannen en van streekplannen. a. Wie stelt de bestemmingsplannen vast en wie keurt die plannen goed? b. Wie stelt de streekplannen vast? c. Op welke wijze kan het Rijk de Re gering bestemmingsplannen en streek plannen beïnvloeden? 252

(NGT) Geodesia | 1970 | | pagina 36