H.T.S.-er landmeetkunde Technische Hogeschool Delft 2. Wat is de taak van het planologisch onder zoek bij het voorbereiden van streekplan nen? 3. De vier elementen die de ruimtelijke orde ning bepalen zijn: werken, wonen, recreatie en verkeer. a. Wat verstaan we bij het werken onder primaire, secundaire en tertiaire sector? b. In de wijze van wonen zijn verschillende onderscheidingen te maken; noem deze op. c. Wat is het verschil tussen dag- en ver- blijfsrecreatie? d. Wat is het verschil tussen actieve en pas sieve recreatie? 4. Geef eens enige onderscheidingen in het begrip „verkeer". 5. Op het bijgevoegde blad zijn 6 bevolkings piramiden afgebeeld. aHoe verklaar je het begrip „bevolkings- pyramide". b. Waarom worden steeds 5 leeftijdsjaren samengenomen? c. Wat is de verklaring voor het verschil in leeftijdsopbouw tussen Nederland en Duitsland? d. Naar leeftijd onderscheiden vatten we de bevolking wel samen in 3 hoofdgroepen: 014 jaar, 1564 jaar en 65 jaar en ouder. Vertel over elke hoofdgroep bijzonder heden. ANTWOORDEN Landmeetkunde I 2. a. 32,4781 gr. b. 12 dmgr. 3. c. 436 m. Landmeetkunde II 1. c. 1,1 dm. e. neen. Civiele Techniek 1. Taluds onder 60°; bodembreedte 1,10 m; l waterdiepte 0,96 m; 2090 3. b. 128 kgf/cm2. Hulptechnieken A. 1. 19 uur 29 min. en 19 uur 47 min. B. 1aequivalent. 253 Bij het laboratorium voor Geodesie kan worden geplaatst een met ruime ervaring in de toepassing van de landmeetkunde bij civiel-technisch werk. Zijn taak omvat de instructie bij de practische oefeningen in de landmeetkunde voor studen ten van verschillende studierichtingen, in het bijzonder studenten civiel-ingenieur. Nadere inlichtingen kunnen worden ingewon nen bij lector ir. A. H. Kooimans, lab. v. Geodesie, Kanaalweg 4, Delft, Telefoon (01730) 3 32 22 toestel 7563. Aanstelling zal geschieden in het rangenstelsei der technische ambtenaren. Salariëring volgens Rijksregeling. A.O.W.-premie komt voor reke ning van de Technische Hogeschool. Directe opneming in welvaartvast pensioenfonds. Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Hoofd van de Centrale Personeelsdienst, Julianalaan 134 te Delft, onder vermelding van nr. B 7010 in de rechterbovenhoek van de brief.

(NGT) Geodesia | 1970 | | pagina 37