«Jaarverslag Kadaster 1 969 MUTATIES Onlangs verscheen het jaarverslag over 1969 van de dienst van Kadaster en Hypotheken. Het boekje telt 25 bladzijden. Na een kort algemeen gedeelte komen achter eenvolgens aan de orde: de Bewaringen van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewij- zen; het landmeetkundig gedeelte, de Landmeet kundige dienst; de Ruilverkavelingsdienst; de Bijhoudingsdienst der rijksdriehoeksmeting; het Centraal teken- en opleidingsbureau en de Foto- grammetrische dienst. De werkzaamheden van de Commissie wette lijke voorzieningen pijpleidingen verlopen moei zaam. De technische werkgroep van de Nederlands- Duitse grenscommissie heeft thans 80% van de 585 km lange grens gecontroleerd. Het onderzoek naar de mogelijkheden tot auto matisering van de kadastrale en hypothecaire boekhouding was in de loop van het verslagjaar zover gevorderd, dat tegen het eind van 1969 een deskundige van de Directie Organisatie van de belastingdienst kon worden belast met een toepasbaarheidsonderzoek. Een rapport over de bevindingen wordt in de loop van 1970 tege moet gezien. De aanzet is gemaakt voor een onderzoek naar de mogelijkheid om te komen tot meer coördi natie of een andere organisatie van de werk zaamheden, die door het kadaster en enige an dere rijksdiensten, die landmeetkundig werk verrichten, worden uitgevoerd. Teneinde bij dit onderzoek de eigen inzichten te kunnen toetsen aan het oordeel van organisatiedeskundigen buiten de Rijksdienst, wordt overwogen een or ganisatie- en efficiencybureau in te schakelen. Onafhankelijk van dit doelmatigheidsonderzoek is in het verslagjaar een begin gemaakt met de nadere regeling van de samenwerking, die reeds bestaat tussen de landmeetkundige dienst van het kadaster en andere rijks-, provinciale, ge meentelijke en particuliere diensten op land meetkundig gebied. In het bijzonder ten behoeve van de ontwikke ling van de technische automatisering werd in het verslagjaar een derde ingenieur aan het Cen traal teken- en opleidingsbureau verbonden. De aanwezige elektronische apparatuur werd uitge breid met twee digimeters, terwijl een vierde elektrische planimeter van het type Z-80 werd geïnstalleerd. NAAMLIJST HTS In oktober verschijnt een aanvulling op de Naamlijst van afgestudeerde HTS-ers Land meetkunde. Het adres om mutaties aan op te geven is: H. Leefsmastraat 51, Hengelo (O.), telef. (05400) 2 05 24. |l LANDBOUWHOGESCHOOL IJL WAGENINGEN KARTOGRAFISCH TEKENAAR 280 Kadaster Benoemd m.i.v. 1-7-1970 tot lmk. ambt. H. H. Bulte- ma, Zwolle; H. van de Bunt, Utrecht; M. A. P. Evers- dijk, Middelburg; N. P. Hoogerbrug, Rotterdam; C. Kruisdijk, Amsterdam; A. W. C. Maijers, Alkmaar; H. J. Ripassa, Utrecht; F. F. Vogel, Leeuwarden; W. van Wijck, 's-Gravenhage; tot techn. hfd. ambt. H. J. Jager, Zutphen; tot techn. ambt. Ie kl. C. Hagen, Dordrecht; C. Kluwer, Leeuwarden R; H. J. Serné, Roermond R; m.i.v. 1-4-1970 P. Dijkstra, Utrecht R; m.i.v. 1-7-1970 tot btg. ambt. (progr.) J. J. W. van der Horst, Apeldoorn CTO; mej. M. van de Vrugt, Apel doorn CTO. Verplaatst m.i.v. 16-7-1970 de lmk. ambt. mej. G. van Nieuwenhoven van Apeldoorn CTO naar Utrecht; de adj. lmk. ambt. G. Haasnoot van Utrecht naar Leiden; de lmk. ambt. A J. P. den Breejen van Eindhoven R naar Arnhem R; m.i.v. 1-9-1970 de techn. ambtn. Ie kl. J. C. Feijge van Leiden naar 's-Gravenhage; J. Westerveld van Amsterdam naar Arnhem; J. Bakker van Leiden naar Amsterdam; de techn. ambtn. T. van der Plas van 's-Gravenhage naar Leiden; H. Schepers van Arnhem naar Assen. Eervol ontslagen m.i.v. 1-7-1970 de lmk. ambt. F. Reupkes, Apeldoorn CTO; m.i.v. 1-8-1970 de adj. lmk. ambt. K. Spikman, Rotterdam; m.i.v. 1-10-1970 de adj. lmk. ambt. E. Schut, Groningen. Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat Aangesteld op arbeidscontract: m.i.v. 1-9-1970 de teks B III L. C. H. M. Damen, M. J. Polderman, R. C. A. Mooyman, M. P. Heyboer, D. Naerebout, A. C. M. v. Sprundel, Mej. J. Wijkhuys, Mej. A. P. Caljouw, P. F. Hilkhuysen, C. Vroonland; de rek. A. Vlot. Ontslag verleend: m.i.v. 21-8-1970 aan de tek. B III A. J. G. Bouwmans; m.i.v. 16-9-1970 aan de lmk. ambt. C Th. Nieveld. Bij de afdeling Bodemkunde kan geplaatst worden een Salaris volgens Rijksregeling, naar opleiding, leeftijd en ervaring. Sollicitaties te richten aan de Hoogleraar-Beheerder van de Afdeling Bodemkunde, Duivendaal 10 te Wageningen.

(NGT) Geodesia | 1970 | | pagina 16