LITERATUUROPGAVE HET INZENDEN VAN KOPIJ VOOR Ten behoeve van schrijvers van artikelen be stemd voor Geodesia, laten wij hieronder nog eens de voorwaarden volgen waaraan de kopij dient te voldoen. Ook zij die berichten of muta ties ter publicatie opzenden worden verzocht met het onderstaande zoveel mogelijk rekening te houden. U bespaart ons dan veel werk. Het honorarium bedraagt 10,per pagina, waarbij ook de ruimte die door illustraties wordt ingenomen, meetelt. De kopij De kopij dient bij voorkeur getypt te zijn en minimaal in duplo te worden ingezonden. Als spelling verzoeken wij u de Nederlandse voor keurspelling te gebruiken. Gedeelten die men vet gedrukt wenst, dienen dubbel onderstreept te worden; gedeelten die men cursief (schuin) gedrukt wenst, enkel. Aan de linkerzijde van het papier late men een marge van ca. 6 cm. Het papier mag slechts aan één zijde beschreven zijn. Men bezige geen afkortingen, behoudens inter nationaal toegelaten afkortingen van het me trieke stelsel. Dus: m, cm, ha, dmgr enz. Boven elk artikel dient een titel en de naam en functie van de auteur te worden vermeld. Wij verzoeken u de kopij toe te zenden aan de eindredacteur, Pippelingstraat 3 te Eindhoven. Illustraties Het wordt op prijs gesteld dat auteurs een pas foto insluiten, die dan aan het hoofd van het betreffende artikel wordt afgedrukt. De illustraties (foto's, tekeningen e.d.) gelieve men los bij te voegen (niet tussen de tekst plak ken en te nummeren overeenkomstig de verwij zingen in de tekst en de onderschriften. Deze onderschriften dienen aan het eind van het ma nuscript te worden opgenomen. De tekeningen moeten met zwarte inkt op wit papier zijn vervaardigd, bij voorkeur tweemaal zo groot als ze moeten worden afgedrukt. Met lijndikte en beschrijving hiermede rekening houden. Foto's: liefst glanzende afdrukken op wit pa pier. Uit tijdschriften, brochures, e.d. kunnen ook foto's worden overgenomen, doch dat is sterk afhankelijk van de kwaliteit van het druk werk waarin de foto's voorkomen. Indien men illustraties terug wil hebben, ver zoeken wij dit bij de inzending kenbaar te maken. Plaatsing De redactie bepaalt, na advies ingewonnen te hebben van de wetenschappelijk adviseur, of een artikel wordt opgenomen. Zij behoudt zich het recht voor eventuele stijlverbeteringen aan te brengen. Omtrent wijzigingen van principiële aard wordt overleg met de auteur gepleegd. De redactie bepaalt het tijdstip van plaatsing; met de wensen van de auteurs zal echter zoveel mo gelijk rekening worden gehouden. Niet aan vaarde kopij wordt teruggezonden. Voor ieder geplaatst artikel worden drie extra nummers van het betreffende tijdschrift verstrekt. De redactie- stelt zich niet aansprakelijk voor verlies of schade aan ingezonden kopij. Het is mogelijk van een artikel overdrukken te laten maken. Schrijvers dienen dit bij de inzen ding van de kopij kenbaar te maken. DE REDACTIE 281 Allgemeine Vermessungs-Nachrichten (Wcst-Duitsland) 1969 - 10 H. Pahl, Aufgabe und Beruf im Wandel; E. Haupt, Die optimale Grosse eines Katasteramtes. Ein Beitrag zur Gebiets- und Verwaltungsreform; J. Nittinger, Zur Nachwuchslage im höheren vermessungstechnischen Verwaltungsdienst; H. G. Fuchs, Eine Fehleranalyse der Flurbereinigungsschatzung; O. Briickner, Wert- begriffe; B. Gliiser, Problematik der Richtwerte; H. J. Stiebens, Nichtigkeits- und Restitutionsklagen in Flur- bereinigungsverfahren. 1969 - 11 G. Strasser, Zur Geschichte des Kreisels, B. Witte, Ein neues Gerat zur Prüfung von Vertikalkreisen auf periodische Teilungsfehler; D. A. Panther, Punktein- schaltung durch Streckenmessung; P. Löbel, Ein bisher nicht beachtetes Streckennetz; P. Breuer, Orthogonali- sierung- ein Verfahren zur direkten Auflösung von Fehlergleichungssystemen unter Umgehung des Nor- malgleichungssystems; K. Hahslach, Ertragswert oder Sachwert bei Wertermittlungen im sozialen Mietwoh- nungsbau; H. J. Stiebens, Obstbaumabfindung in der Flurbereinigung; H. Ahrens, Aus Rechtsprechung und Praxis. 1969 - 12 G. Weiser, 54. Deutscher Geodatentag in Nürnberg vom 24.-29.9.1969; Th. Gerardy, R. Möckel, M. Tie- mann, Zur Ermittlung von Grundstückswerten 27. Folge.

(NGT) Geodesia | 1970 | | pagina 17