Tarieven kadastraal recht Op 1 januari 1971 is een wijziging van het Be sluit kadastraal recht in werking getreden. (K.B. van 26 november 1970 nr. 36). De tarieven van het kadastraal recht geven wij hieronder weer. Voor verrichtingen die vóór 1 januari 1971 zijn aangevraagd, worden de oude tarieven berekend. 14 Verrichtingen door de bewaringen van de hypotheken, het kadaster en de scheepsbewyzen. Artikel 1 1. Voor de overschrijving van een stuk niet zijnde een proces-verbaal van beslag of een losse tekening waarvan de overschrijving een vereiste is voor het ontstaan van het beoogde rechtsgevolg is verschul digd 18,00 Vermeerderd per rechtverkrijgende gezamenlijke rechtverkrijgenden op eenzelfde zaak als één recht verkrijgende gerekend indien deze een recht verkrijgt op schepen, op lucht vaartuigen, op appartementen, op uitsluitend gehele kadastrale percelen dan wel op een in de kadastrale legger ten name van een mederechthebbende staand gedeelte van een kadastraal perceel, met 12,00 indien deze een recht van erfdienstbaarheid verkrijgt met 6, in andere gevallen met 47,00 2. Voor de overschrijving van een losse tekening is verschuldigd 6,00 3. Voor de overschrijving van ieder ander stuk waaronder begrepen stukken inhoudende een verbete ring of aanvulling van een eerder overgeschreven stuk is verschuldigd 18,00 4. Geen recht is verschuldigd voor de overschrijving van op schepen of luchtvaartuigen betrekking hebben de stukken, waarvan de overschrijving niet geschiedt op de wijze als is bepaald in de wet van 28 februari 1947 (Stb. H. 66). Artikel 2 1. Voor de inschrijving van een stuk is verschuldigd: ingeval de inschrijving wordt genomen voor een hoofdsom van minder dan 10.000,30,00 van 10.000,tot 100.000,60,00 van 100.000 en meer 90,00 2. Voor de inschrijving van een stuk inhoudende een verbetering of aanvulling van een eerder ingeschreven stuk is verschuldigd 18,00 Artikel 3 1. De gehele doorhaling van een hypothecaire in schrijving of van een overschrijving van een proces verbaal van beslag geschiedt kosteloos. 2. Voor een gedeeltelijke doorhaling van een hypothe caire inschrijving of overschrijving van een proces verbaal van beslag is verschuldigd 12,00 Artikel 4 1. Voor het stellen van een aantekening bij een over schrijving of inschrijving, niet zijnde een aantekening van een gehele of gedeeltelijke doorhaling, is ver schuldigd 6, 2. Voor de doorhaling van een aantekening of een inschrijving van rechten in het algemeen register die nende voor de teboekstelling van schepen en lucht vaartuigen is verschuldigd 6, Artikel 5 1. Verschuldigd is voor het verlenen van inzage van: a. het dagregister: per post 3,50 b. het register van inschrijving: per ingeschreven stuk 3,50 c. het register van overschrijving: per overgeschreven stuk 3,50 d. een borderel van inschrijving, een akte inhoudende toestemming of machtiging tot doorhaling van een hypothecaire inschrijving, stukken betreffende aan tekeningen in het register van inschrijving en over schrijving, appartementstekeningen en andere losse tekeningen: per stuk en per tekening, ongeacht het aantal bladen, waaruit deze bestaat 3,50 e. het algemeen register dienende voor de teboek stelling van schepen: per kaart of per negatieve mededeling 3,50 f. het algemeen register dienende voor de teboek stelling van luchtvaartuigen: per kaart of per negatieve mededeling 3,50 g. het algemeen register: per vak of per negatieve mededeling 3,50 h. het register houdende verwijzing van de perceel nummers naar de inschrijvingen en beslagen: per perceel percelen met dezelfde tenaamstelling voor één perceel gerekend 3,50 i. het losbladig register van zakelijke rechten: per perceel of per negatieve mededeling percelen met dezelfde tenaamstelling voor één perceel gere kend 3,50 j. de algemene naamwijzer op kaartsysteem: per kaart of per negatieve mededeling 3,50 k. het register, houdende verwijzing van de perceel nummers naar de plans en naar de artikelen van de perceelsgewijze kadastrale legger, waarop zij voor komen: per perceel percelen met dezelfde tenaamstelling voor één perceel gerekend 3,50 1. de kadastrale legger: per artikel of per negatieve mededeling 3,50 m. het netteplan: per netteplan, daaronder begrepen de hulpkaarten die in de plaats treden van dit plan 3,50 2. Voor het mondeling verstrekken van inlichtingen uit de in het vorige lid genoemde stukken is het recht van inzage verschuldigd, met dien verstande dat, inge val deze inlichtingen telefonisch worden verstrekt, bovendien per gesprek is verschuldigd 3,50 3. Voor het gebruiken van registers of kaartsystemen, plans, hulpkaarten, en appartementstekeningen, waar van raadpleging alleen nodig is ter opsporing van de registers of plans die voor het verlenen van inzage aan de aanvrager moeten worden voorgelegd, is geen recht wegens inzage verschuldigd.

(NGT) Geodesia | 1971 | | pagina 14