landmeetkundig tekenaar BERICHTEN GEMEENTE ZWIJNDRECHT een beperkt zich tot beschouwingen over vaktech nische aspecten. Ongetwijfeld waardevol, maar slechts ten dele aansluitend bij de gedachten over onderwijsvernieuwing zoals die zich in hogeschoolkringen, en op verschillende plaat sen in dit lustrumboek, manifesteren. Maar daarom juist een confrontatie die tot nadenken stemt. De lustrumboekcommissie tracht meer houvast te vinden door een directe vraagstelling aan enkele andere afgestudeerden. Zowel door de wijze van enquête als door de beperking die kennelijk door de factor tijd werd opgelegd, is dit gedeelte van het boek naar mijn gevoel te fragmentarisch. Maar we moeten niet het kriterium van volle dige behandeling van problemen aanleggen. De opzet is materiaal aan te dragen om na te denken, een standpunt in te nemen, meer men sen te betrekken bij de vraagstukken die de relatie onderwijs en maatschappij stelt. In deze geest wordt ook de vorm van het onder wijs belicht door enkele insiders (studenten en docenten) van de onderafdeling der geodesie. Voor de buitenstaander zal het begrip „projekt- onderwijs" iets duidelijker worden. Bij de ver nieuwingsgedachten doemt deze vorm van on derwijs steeds weer op. Het boek getuigt van een positieve, actieve en kritische opstelling ten opzichte van opleiding en maatschappij. De niet direct bij het onder wijs betrokkene zal bij het lezen wellicht hier en daar onvoldaan, hier en daar geprikkeld, maar geïnteresseerd wezen: zijn vak is hier immers in het geding. Als dat zo is, en daar twijfel ik niet aan, hebben de samenstellers hun zin. Het boek is verkrijgbaar voor 20,bij het Landmeetkundig Gezelschap Snellius, Kanaal- weg 4 te Delft. G. A. van Wely. SNELLIUS Het bestuur van het Landmeetkundig Gezel schap „Snellius" is door de ledenvergadering van 9 december 1970 als volgt samengesteld. Ludo Boeije, voorzitter; Piet Plantinga, secre taris-penningmeester; Jan den Duik, commissa ris-onderwijs en Chris Nelis, excursie-commis saris. Het adres van het gezelschap is Kanaalweg 4 te Delft. Telefoon (01730) 33 222, toestel 7564. P. Plantinga. 19 Bij de dienst van gemeente werken kan worden geplaatst: Geboden wordt een afwisse lende werkkring, waarbij naast landmeetkundig teken werk, ook werkzaamheden in de buitendienst verricht moeten worden. Vereist wordt een landmeet kundig diploma van N.L.F. of P.B.N.A., terwijl het bezit van een C.T.O.-diploma of kadastrale ervaring tot aan beveling strekt. Salaris is afhankelijk van leeftijd en ervaring. Sollicitaties te richten aan de direc teur van gemeentewerken en -bedrij ven, Raadhuis, kamer 204 te Zwijn- drecht, binnen 14 dagen na het ver schijnen van dit blad.

(NGT) Geodesia | 1971 | | pagina 19