Van de voorzitter Traditiegetrouw bekijkt een NGL-voorzitter in december wat er allemaal is gebeurd het afge lopen jaar om U, geachte lezer, dit alles netjes gerangschikt in het januarinummer voor te schotelen. Het is in dit soort tradities af te schaffen. Zo'n verhaal is niet high of ludiek en je kunt je af vragen, wat de zin ervan is. Toch is de communicatie van groot belang om dat U met het NGL geëngageerd bent. Er zijn geen alternatieve mogelijkheden om met U over het NGL te praten en daarom handhaaf ik de traditie. Het voorkomt misschien communicatie stoornissen, en misschien hebt U wel behoefte aan inspraak. Uw verbale expressie zie ik dan graag tegemoet In 1970 is er niet op de grote trom geslagen. De activiteiten zijn goed en soepel verlopen en lijken daarom minder opwindend. In het voorjaar waren er twee studiedagen aan de Hogere Technische School te Utrecht met als onderwerp „Puntsbepaling". Er waren zoveel aanmeldingen voor deze studie dagen dat zij die zich (te) laat aanmeldden af gewezen moesten worden. Daarom zijn deze studiedagen dit najaar nog een keer gehouden en opnieuw was er een zeer grote belangstelling. Ook zijn we dit najaar gestart met een studie dag voor de kartograaf, voor een ieder die met tekenen, graveren en tekeningdragers te maken heeft. We zijn in september gestart in Apel doorn en daarna volgde in december Eindho ven. Grote belangstelling Op 13 januari herhalen we dit in Eindhoven, op 19 februari zijn we in De Bilt, in maart in Rotterdam en er zullen nog meer plaatsen vol gen. Er is grote belangstelling en ik hoef deze dag eigenlijk niet meer bij U aan te bevelen. Deze voorbereidingen en die voor het congres hebben het bestuur doen besluiten om dit voorjaar geen studiedagen aan de HTS te houden. Rayonbijeenkomsten Ook zijn er in 1970 een aantal rayonbijeenkom sten gehouden. Dit hadden er wel wat meer kunnen zijn. Van onze rayoncommissaris de Studiedagen 3

(NGT) Geodesia | 1971 | | pagina 3