AANDACHT VOOR MUTATIES VERVULDE VACATURES RUILVERKAVELING O- EN W-DONGE- RADEEL De huidige mobiliteit op de grondmarkt recht vaardigt de verwachting dat de Stichting Be heer Landbouwgronden SBL in de ruil verkaveling Oost- en West-Dongeradeel meer dan 1250 ha kan aankopen. De ontwikkelingen op deze grondmarkt vragen grote aandacht voor het voeren van een verantwoord aankoop beleid. Dit deelt de minister van landbouw en visserij ir. P. J. Lardinois, onder meer mede in ant woord op door de Tweede Kamerleden de he ren Vredeling en Vellenga, schriftelijk gestelde vragen. Uit een en ander volgt dat naar het zich laat aanzien, zowel vergroting van te verplaatsen als van niet te verplaatsen bedrijven zal wor den bereikt. Aangezien boerderijverplaatsing gepaard gaat met nieuwbouw heeft vergroting van deze bedrijven tot een verantwoorde om vang een hoge prioriteit; de vergroting van deze bedrijven moet dan ook als een techni sche voorwaarde voor een verantwoorde uit voering der ruilverkavelingswerken worden ge zien. In het rapport voor de ruilverkaveling Oost en West-Dongeradeel is bepaald, dat van de gronden die kunnen worden aangekocht c.q. waarvan de gebruiksrechten worden verwor ven, de eerste 1250 ha voor de volgende doeleinden zullen worden gebruikt: realisering van het landschapsplan en toedeling van een aantal natuurgebieden aan natuurbeschermingsinstanties (250 ha); voor overbedelingen, die een besparing op het kavelwerk kunnen bewerkstelligen (400 ha); vergroting van te verplaatsen bedrijven en opschuiving naar vrijkomende bedrij ven (500 ha); realisering van recreatieobjecten (100 ha). De hoofdingenieur-directeur van de Cultuur technische Dienst in de provincie Friesland heeft de plaatselijke en voorbereidingscommis sies in zijn ambtsgebied een uiteenzetting gegeven over het aankoopbeleid van de SBL. In deze uiteenzetting kwam ten aanzien van de oppervlaktevergroting der bedrijven de uit spraak voor: „Uit het oogpunt van het ontwik kelen van de landbouw zeker belangrijk, uit het oogpunt van onverbrekelijke samenhang met de ruilverkaveling secundair". De prioriteit die minister Lardinois toekent aan de bedrijfsvergroting, komt onder meer tot uiting in de herziene bedrijfsbeëindigings regeling van het Ontwikkelings- en Sanerings fonds voor de Landbouw, waarin een specifie ke aan de grond gerelateerde extra vergoe ding is ingebouwd. Daarnaast brengt hij in herinnering, dat hij aan een tijdige grondver werving een extra stimulans heeft gegeven door - naast de afkoop van toedelingsrechten en van pachtrecht in het kader van ruilverkavelin- gen-in-uitvoering - een gelijksoortige regeling te doen ontwerpen voor ruilverkavelingen-in- voorbereiding. (Beschikking afkoop potentiële toedelingsrechten). 70 Landmeetkundige afdeling Openbare Werken Zwolle Bevorderd m.i.v. 1-1-1971 tot techn. ambt. Ie kl. H. Haze. Kadaster Benoemd m.i.v. 1-1-1971 tot techn. ambt. Ie kl. J. A. Kempers, Maastricht; J. P. H. Tjepkema, Assen R; tot techn. ambt. H. J. Lokman, Assen R; m.i.v. 1-2-1971 tot techn. hfd. ambt. Ie kl. W. Nijhof, Breda R; tot techn. ambt. Ie kl. F. Westerbroek, Eindhoven R; H. E. Veenendaal, Utrecht; A. Fokkens, Roer mond; P. J. van den Berg, Eindhoven; tot lmk. ambt. J. Tuinman, Middelburg; F. Vink, Utrecht R; tot techn. ambt. m.i.v. 1-10-1970 H. J. L. A. Herben, Groningen; m.i.v. 1-11-1971 E. Hadderingh, Gronin gen. Verplaatst m.i.v. 1-2-1971 de lmk. ambtn. J. G. de Fijter van Breda R naar Apeldoorn CTO; m.i.v. 1-3-1971 W. A. Penders van Breda R naar Nijmegen. De in deze rubriek vermelde functionarissen zijn benoemd in de vacatures zoals die eerder in perso neelsadvertenties in Geodesia stonden vermeld. Gemeente Hengelo (O.) In dienst getreden m.i.v. 1-3-1971 als techn. ambt. M. Rolleman (vroegere werkgever: Kadaster Gronin gen). Gemeente Renkum In dienst getreden m.i.v. 1-4-1971 als techn. ambt. M. J. A. M. van Aarle. Prov. Waterstaat Zuid-Holland In dienst getreden m.i.v. 1-4-1971 als adjunct-tekenaar D. L. Borst (vroegere werkgever Gemeente Leiden).

(NGT) Geodesia | 1971 | | pagina 18