BERICHTEN VAN EN UIT HET NGL JAARVERGADERING VVL 1970 Op 21 november 1970 hield de Vereniging van Landmeetkundigen haar jaarlijkse, algemene le denvergadering. In afwijking van de gewoonte van de laatste jaren werd deze vergadering niet op een werk dag, maar op een zaterdag gehouden; boven dien was als plaats van samenkomst het cen trum van het land, de stad Utrecht, gekozen; een en ander naar aanleiding van een desbe treffend voorstel van enkele leden tijdens de algemene vergadering van het vorige jaar ge daan. Het was voor de initiatiefnemers maar ook voor het bestuur bepaald teleurstellend, dat de belangstelling voor dit jaarlijks evenement eerder bleek te zijn afgenomen dan toegeno men en bij de behandeling van het agenda punt „Bestuursbeleid" kwam dan ook duidelijk uit de vergadering de wens naar voren dat het bestuur er naar dient te streven een zo groot mogelijke animo voor deze bijeenkomst te kweken De overige agendapunten werden in een vlot tempo afgehandeld. Na de herverkiezing van de collega's D. van der Steenhoven en T. N. Verwey bleek het bestuur in zijn huidige sa menstelling te zijn gehandhaafd; ook bij de verkiezing voor de in het NGL te vervullen functies zijn geen verrassingen opgetreden. Stond de vergadering van 1969 nog voor een belangrijk deel in het teken van de fusie-ge dachte van alle landmeetkundige verenigingen, thans deelde de voorzitter mede, dat, hetgeen allen reeds bekend is, éénwording van alle verenigingen voorlopig niet mogelijk zal zijn. Wel meent het bestuur, dat het een van haar taken is zoveel als mogelijk is naar deze één wording te streven, met welke uitspraak de vergadering instemde. In dit verband kon de voorzitter gewag maken van het voornemen van het bestuur om met de besturen van de landmeetkundige verenigingen informele con tacten te leggen die een fusie-gedachte als uitgangspunt hebben; deze contacten zullen waarschijnlijk als voorlopig resultaat hebben een concrete afspraak tussen de besturen van de betrokken verenigingen om een gezamenlijke bestuursvergadering aan dit onderwerp te wij den. Het was al ver over het geprogrammeerde sluitingstijdstip toen de voorzitter de geani meerde discussie naar aanleiding van de rond vraag afhamerde. Het gezelschap begaf zich hierna naar het restaurant „Terminus", waar in een bijzonder gezellige sfeer een heerlijke lunch werd ge noten. Om 14.30 uur weer teruggekeerd in de verga derzaal, werden de aanwezigen vergast op een lezing van de heer ir. G. G. L. Steur, die als medewerker is verbonden aan de Stichting voor Bodemkartering te Wageningen. Het onderwerp van zijn betoog luidde: „Bo demkartering". Het betoog was vlot en boeiend; in ruim een uur werd de toehoorders een indruk gegeven van de organisatie en de werkwijze van de Stichting, welke zich ten doel heeft gesteld zichtbaar te maken wat in de Nederlandse bodem voorkomt. Dit blijkt van een dermate grote verscheidenheid te zijn, dat een goede naamgeving primair noodzakelijk was. Het op stellen van deze nomenclatuur en de voortdu rend noodzakelijke aanvulling ervan bleek bij uitstek tot de taak en de kwaliteit van de in leider te behoren. De lezing werd geïllustreerd met vele licht beelden; bovendien was een aanzienlijke hoe veelheid demonstratiemateriaal beschikbaar, waarvan vooral de z.g. lakfilms van de meest voorkomende bodemprofielen met veel interes se werden bestudeerd. Een boeiend betoog, dat tot laat in de namid dag de aandacht van de aanwezigen heeft vastgehouden, tot na de beantwoording van de laatste vraag de voorzitter de heer Steur dank zegde voor zijn met humor doorspekte lezing en de aanwezigen een goede thuisreis toewenste. v. E. RAYONBIJEENKOMST GRONINGEN Op donderdag 25 maart 1971 zal in het Noor delijk Technisch Wegenbouwcentrum, Nieuwe Ebbingestraat 64 te Groningen een regionale NVG-NGL bijeenkomst worden gehouden. Aan vang 19.45 uur. Ir. A. Waalewijn, hoofdingenieur A van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat zal op deze avond een inleiding houden over Hydrostatische metingen. De spreker zal het principe van de hydrosta tische waterpassing behandelen, alsmede de toe passing in de praktijk. Voor de NGL-rayoncommissie Noord W. Houtman 71

(NGT) Geodesia | 1971 | | pagina 19