VERVULDE VACATURES MUTATIES zegelfragmenten en een kopie van een brief van 1688. Een nauwkeurige bronvermelding en een literatuurlijst getuigt van de grote zorg, aan deze belangwekkende studie besteed. De prijs van het jubileumboek is 17,50. Het is misschien nog te bekomen door overmaking van dit bedrag op postgirorekening 547064 t.n.v. penningmeester Ned. Geneal. Vereniging te Wormerveer. W. Koopmans. RUILVERKAVELING Als uitgave van de Wiarda Beekman Stich ting verscheen ,,Vcm ruilverkaveling naar in richting van landelijke gebieden". De titel van dit rapport wijst op het belangrijke feit dat de oorspronkelijk agrarische maatregel ge groeid is tot een instrument dat ook aan vele niet-agrarische doelstellingen dienstbaar is ge maakt. De agrarische sectie van de Stichting be spreekt of de gewijzigde doelstellingen en de veranderde waardering van de ruilverkaveling een andere wettelijke begeleiding en een ver beterde besluitvorming vragen. Het rapport be handelt tevens de achtergronden en uitgangs punten voor een nieuwe wettelijke regeling, meer speciaal de aanvraag en behandeling van de aanvraag, het inrichtingsplan en samen vatting en conclusies. Een en ander omvat 18 bladzijden formaat ongeveer 12x19 cm. W. Koopmans. EINFÜHRUNG IN DIE VERMESSUNGS- TECHNIK Bij de uitgeverij Ferd. Dümmler - 53 Bonn 1, Postfach 297 - verscheen de vierde druk van Einführung in die Vermessungstechnik door Prof. Dr.-Ing. Heinz Wittke. Het boek omvat 542 bladzijden met 948 af beeldingen. Het formaat is 16,5 x 24,5 cm en de prijs bedraagt DM 78, Deze vierde druk is geheel in overeenstem ming gebracht met de nieuwste ontwikkelingen op landmeetkundig gebied. De auteur die blij kens het voorwoord, zijn motto „kurz, klar, inhaltsreich" heeft gehanteerd bij de samen stelling van dit standaardwerk, is in zijn opzet volkomen geslaagd. De 11 bladzijden beslaande inhoudsopgave geeft een indruk van de veel heid aan onderwerpen, die alle kort aan de orde worden gesteld en nagenoeg allemaal met foto's en/of tekeningen worden verduidelijkt. Aan het einde van verschillende hoofdstukken is een uitgebreide literatuurlijst opgenomen. Een opsomming van de titels van de hoofd stukken moge enig idee geven omtrent de in houd van dit werk. 1. Inleiding, 2. Eenvoudige situatiemetingen, 3. Eenvoudige landmeetkun dige berekeningen, 4. Landmeetkundig tekenen, 5. Oppervlakteberekening, 6 Coördinatenbere kening, 7. Verdeling van oppervlakten, 8. Wa terpassen, 9. Theodoliet en hoekmeting, 10. Veelhoeken, 11. Indirecte afstandmeting, 12 Vectormetingen (boussole en gyrotheodoliet), 13. Trigonometrische hoogtemeting, 14. Ta- chymetrie, 15. Planchetmeting, 16. Fotogram- metrie, 17. Kartografie, 18. Reproductietech nieken, 19. Uitzetten van assen, bogen e.d., 20. Methode Nalenz, 21. Rekenmachines en computers, 22. Secundaire driehoeksmeting - verdichtingsnetten, 23. Metingen ten behoeve van civiel-technische werken, 24. Mijnmeet- kunde, 25. Grondverzetberekening, 26. Hogere geodesie, 27. Kadaster - grondschatting - regi stratie, 28. Vereffenen, 29. Programmeren en berekenen. Een encyclopedisch werk dat vele gebruikers zal trekken. B.N. 149 De in deze rubriek vermelde functionarissen zijn be noemd in de vacatures, zoals die eerder in personeels advertenties in Geodesia stonden vermeld. Gemeente Helmond Benoemd tot tekenaar B le kl. R. J. C. J. van den Heuvel. Gemeente Zaandam Benoemd m.i.v. 1-7-1971 tot techn. ambt H. J. A. Dousi (vroegere werkgever: Gemeente Zandvoort). Kadaster Eervol ontslagen m.i.v. 1-5-1971 de lmk. ambtn. mej. J. L. Peene, Middelburg; G. J. Zweers, Zwolle R; mevr. G. van den Broek-van Nieuwenhoven, Utrecht; m.i.v. 1-6-1971 de adj. lmk. ambtn. M. 1. M. Strous, Middelburg; mevr. T. L. F. G. Leppers-Suilen, Roer mond. Benoemd m.i.v. 1-5-1971 tot lmk. ambt. C. F. Johann, Middelburg; F. W. Veeke, Breda; mevr. E. C. Ver schoor-de Buck, Middelburg; tot techn. ambt. le kl. J. de Leeuw, Apeldoorn FD. Verplaatst m.i.v. 1-5-1971 de adj. lmk. ambt. W. J. Krijger van Apeldoorn CTO naar Middelburg. Ingetrokken de verplaatsing naar Breda R van de adj. lmk. ambt. mej. C. L. Verhage, Middelburg. Meetkundige Dienst Rijkswaterstaat Bevorderd m.i.v. 1-4-1971 tot lmk. ambt. C Th. J. P. Collé, L. J. Hoekendijk, H. F. Schoorlemmer, J Spoel- stra en P. A. J. de Jong; tot opz. C F. J. Brouwers; m.i.v. 1-5-1971 tot lmk. ambt. B mej. C. M. van Ettinger. Ontslag verleend m.i.v. 24-4-1971 aan de tek. B III C. F. A. Bosschaart.

(NGT) Geodesia | 1971 | | pagina 17