A1 +- In het begin heb ik al gezegd dat wij van de ene op de andere dag met dit plan gecon fronteerd werden; het was omstreeks december 1969. Wij hadden voor de Gemeente Leusden al wat kleine landmeetkundige werken verricht, toen wij de uitnodiging ontvingen om dit plan „Roozendaal" uit te zetten. Uit de besprekingen bleek dat het efficiënt zou zijn de landmeetkundige- en uitzetwerkzaam- heden voor iedere belanghebbende te doen, dus voor: a. Gemeente, b. Grondaannemer, c. Bouwaannemer, d. Nutsbedrijven (PTT, PUEM, Waterleiding), dit om verwarring en extra graafwerk te voor komen. Omdat pas na de aanbesteding en voorberei ding onze meetdienst werd ingeschakeld, kunt U zich voorstellen dat de zakelijke kant van dit landmeetkundig project nogal wat voeten in de aarde had. Tijd om daar veel over na te denken werd ons echter niet gegeven om dat de grondaannemer met zijn machines klaar stond om te beginnen. Het enige dat wij hadden, was een kaart, zo iets als fig. 1. Maar „hoe betrouwbaar"? was totaal onbekend. Uiteraard was de vorm van de huizen gebo gen, maar op welke manier was dit getekend, welke toleranties waren aangehouden? Fig. 3 geeft alle maten van de huizen. De stedebouwkundige had om zo nauwkeurig mogelijk te werken een serie van 30 zeer zuiver uitgetekend, dus als het ware opgesta peld getekend en zo is door gebruik van dit gekaarteerde stukje huizenrij, de hele kaart ontstaan. Het eerste dat ons te doen stond was de ma ten van de woningen vaststellen en daarmee door globale coördinatenberekening het begin en eind van de woningen vast te stellen en te controleren met het getekende plan. Uit deze globale berekeningen bleek ons dat de kaart beslist onvoldoende was, zodat er niet nauwkeurig mee gewerkt kon worden. Eén van de belangrijkste afwijkingen was wel, dat de vorm nog sterker gebogen was, waar door meer ruimte in de uitbuiging en minder in de lengte nodig was. U begrijpt dat dit meteen consequenties opleverde voor de maten van de parkeerruimten, achtertuinen, groenstro ken, ja kortom voor de hele maatvoering. Er bleef dan ook niets anders over dan een geheel nieuw matenplan te maken. Door in krimping van de tussenruimten over de breedte kon de plaats van de rondweg gehandhaafd blijven. Omdat er zoveel haast bij was, waren we tij dens de berekening alvast in het terrein be gonnen, met het aanleggen van een rechthoe kig assenstelsel, de x-as evenwijdig aan de PARTERRE T" nnnniaFiiiinnnnnn nnnn~iimn~nnj=ra 138 542 468 247 270 hobbykamer 6,6 m3 berging aanslp\vastafe' 'WC. hal garage 28,5 m2 m.k entree 95 270 w.k. Fig. 3.

(NGT) Geodesia | 1971 | | pagina 6