de op de dam geprojecteerde weg reeds te zijn begonnen. De bus voerde de deelnemers over de enkele weken geleden gesloten caissondam, waarmee het stroomgat aan de noordkant van het bouw- eiland aan de Goerese kant dus is ge dicht. Per bus en boot weer teruggekeerd bij de ontvangstruimte werden de aanwezigen in de gelegenheid gesteld van nabij het keren op de draaischijf en het laden van de gondels in ogen schouw te nemen. Toen tegen half vijf de rond leiding werd beëindigd, zegde de voorzitter na mens het gezelschap de inleider dank voor de wijze waarop de excursie door hem was ge leid, welke dank op de gebruikelijke wijze werd geconcretiseerd. Hoewel dit reeds de derde keer is, dat een van de Deltawerken het doel van de jaarlijkse excursie van de VVL vormt, blijft dit immense en imposante werk boeien; zeker zal dan ook, zoals de voorzitter in zijn dankwoord memo reerde, een bezoek aan de grootste afsluiting in de reeks van de Deltawerken, nl. de dich ting van de Oosterschelde, in de komende ja ren op het programma van de VVL prijken. Tegen zes uur keerde een uitermate voldaan gezelschap in de Maasstad terug. Het tweede gezelschap had zich omstreeks kwart voor elf verzameld op het station te Den Helder en werd met een bus van de ma rinebasis naar de kade vervoerd, waar de „Snellius" lag afgemeerd. De dertig deelnemers werden in de betrekke lijk kleine, maar knusse officiersmess welkom geheten door de commandant van het schip, de heer van Gent. Onder het genot van een kop koffie zette hij het te volgen programma uiteen en al spoedig trok men het zeegat uit en koos het schip het ruime sop. Dit was met dat stralend mooie weer op die dag alleen al een evenement. En daar men vrij was zich op en in het schip te bewegen, kon men van allerlei zaken kennis nemen zo als op de brug, waar naast het stuurwiel en het kompas o.a. ook de radar- en decca-appa- ratuur is opgesteld. Daarbij gaven de comman dant en zijn assistenten uitgebreide informatie over het doel en de werkwijze, welke is ver bonden aan de taak van het schip met zijn bemanning. Hierbij heeft men dan ook alle apparatuur in werking kunnen zien zoals het echolood, de telex, de automatische reken- en tekenmachine, enz. die zich aan boord be vindt. En uiteindelijk ook het resultaat: een hoogte- kaart van de zeebodem. Dat tot een goede uitvoering van de taak van zo'n meetploeg, van op volle sterkte ca. tachtig man, en werkende van 's morgens zes tot 's avonds acht uur, ook de verzorging van de inwendige mens behoort, bleek de deelne mers uit de uitmuntende lunch die hun na een pittige aperatief werd voorgezet (aangereikt). Toen dan ook om drie uur weer werd vastge maakt aan de wal en de commandant de hoop uitsprak dat ieders nieuwsgierigheid was be vredigd, heeft daarop de penningmeester na mens alle deelnemers hem en zijn bemanning bedankt voor de aangename en interessante kennismaking met deze natte landmeetkunde. D. van der Steenhoven, J. van Eek. REGIONALE BIJEENKOMSTEN Zoals u bekend is organiseert de stichting NGL in samenwerking met de NVG regionale bijeenkomsten, die veelal twee maal per sei zoen in ieder district worden belegd. Aankon digingen en verslagen worden zoveel mogelijk in Geodesia gepubliceerd. Hieronder volgt een opgave van de districtsindeling met daarach ter vermeld de betreffende commissaris die namens het NGL optreedt. Groningen, Friesland, Drente: W. Houtman, Van Blankenheimlaan 7, Rolde (Dr.). Overijssel: W. Proper, Hoge Kampen 3, Heino (Ov.). Gelderland: E. Schrikkema Ing., Pinkenbergseweg 1, Velp (Gld.). Utrecht: N. Som, Turkooislaan 130, Utrecht-2504. 177 Gezicht vanaf het terras.

(NGT) Geodesia | 1971 | | pagina 17