BERICHTEN Noord Holland: G. D. de Beurs, Zocherstraat 77 I, Amster- dam-1013. Zuid Holland: C. H. Stoute, Tjalklaan 25, Rotterdam-3007. Zeeland: W. van Dijke, Karei Doormanstraat 5, Goes. Noord Brabant, Limburg: J. F. M. van Asperen, Pastorielaan 51, Veld hoven (N.Br.). VERSLAG RAYONBIJEENKOMST ZWOLLE Voor een groep van circa 50 belangstellenden heeft prof. ir. van der Weele op 20 april j.l. te Zwolle een inleiding gehouden over het ITC dat zoals waarschijnlijk wel bekend zal zijn, AFSCHEID PROF. IR. J. G. JANSSEN Op 14 juni j.l. nam prof. ir. J. G. Janssen wegens het bereiken van de pensioengerechtig de leeftijd, onder grote belangstelling afscheid als docent van de afdeling Landmeetkunde aan de HTS te Utrecht. De heer Janssen, geboren op 23 mei 1906 te Hengelo, ging na de HBS „Koloniale Geode sie" studeren in Wageningen. Na een half jaar in militaire dienst geweest te zijn, werd hij in 1928 door de minister van Koloniën uitgezonden naar Indonesië als land meter van het Kadaster te Batavia. In 1939 werd hij benoemd tot inspecteur van het Ka daster. Vier jaar bracht hij als krijgsgevange ne door in Siam. In 1952 deed hij ingenieursexamen te Delft; het jaar daarop werd hij benoemd tot hoogle raar te Bandoeng, waar hij Landmeten en Wa terpassen doceerde. Deze functie heeft hij tot 1956 uitgeoefend, het jaar waarin hij naar de toen geldende maatstaven, de pensioengerech tigde leeftijd bereikte. Hij keerde naar Nederland terug, waar hem al spoedig opnieuw een functie in het onderwijs te wachten stond. Ditmaal als docent aan de in 1954 opgerichte afdeling Landmeetkunde van de HTS te Utrecht. En nu, in 1971, na 15 jaar verbonden te zijn geweest aan onze afdeling is hij voor de tweede keer met pensioen gegaan. De heer Janssen heeft gedurende deze periode een nog dit jaar van Delft zal verhuizen naar En schede. Spreker heeft op vaak humoristische wijze ver teld over doelstelling en achtergronden van het ITC. Belicht werden onder ander het ontstaan, de organisatie, het systeem van het onderwijs en het niveau van de studenten. Uit de inleiding bleek ook dat de Nederlandse regering volledig de kosten voor haar rekening neemt die aan deze opleiding zijn verbonden. De regering ziet dit namelijk als vorm van ontwikkelingshulp, een woord dat tegenwoordig politiek weer vol ledig „in" is. Na de pauze kwamen nogal wat vragen ter tafel die vlot beantwoord konden worden. Van de door prof. van der Weele gedane geste om na de verhuizing naar Enschede de kennismaking voort te zetten in de vorm van een bezoek hopen we gaarne gebruik te kunnen maken. W. W. Proper zeer groot aandeel geleverd in de afronding van de landmeetkundige opleiding, mede door dat hij voornamelijk de examenkandidaten on der zijn hoede had. Zijn houding ten opzichte van de leerlingen en zijn collega's, zijn op grote kennis en erva ring berustende, vrij opmerkelijke en misschien juist daardoor wel aantrekkelijke wijze van les geven, hebben de heer Janssen tot een graag geziene figuur gemaakt, wiens naam vaak in één adem met de landmeetkundige afdeling werd genoemd. Als blijk van waardering hebben wij, HTSers en oud-HTSers, met docenten en bestuur op 14 juni j.l. op spectaculaire wijze afscheid genomen. Dit geschiedde in de vorm van een door ons aangeboden afscheidsreceptie, waar velen uit alle delen van het land, hem nog eens de hand kwamen schudden. De heren O. Dijkstra namens het bestuur, di recteur ir. K. Rademaker namens de docenten en J. J. Kok namens HTSers en oud-HTSers hebben in een overvolle aula nog eens ten gehore gebracht wat de heer Janssen voor on ze afdeling heeft betekend. Als kleine tegen prestatie hebben wij hem namens alle (oud-) HTSers een stereo pick-upinstallatie overhan digd. Rest mij nog op te merken dat zijn opvolger ir. E. F. Meerdink, wetenschappelijk ambtenaar aan de TH te Delft, een verre van gemakke lijke taak op zich te nemen heeft, wil hij in de voetsporen treden van de heer Janssen, een naam die bij velen nog lange tijd een plaats in het geheugen zal innemen. A. ABakker 178

(NGT) Geodesia | 1971 | | pagina 18