uitoefening van de dienst noodzakelijk is, tussen een half uur vóór zonsopgang en een half uur na zonsondergang, 6. Bij dichte mist mag van de ontheffing geen gebruik worden gemaakt. 7. Van de ontheffing mag op de weg, buiten enig voertuig, alleen gebruik worden ge maakt als een veiligheidsvest wordt gedra gen, dat voldoet aan de volgende voorwaar den: a. bij gebruik bij dag fluorescerend oranje kleur met een oppervlakte van ten min ste 1500 cm2, gezien uit de richting van de waarnemer; de kleurcoördinaten zijn: y 0,116x -|- 0,262 grens naar oranje, x y -j- 0,900 grens naar wit, y 0,048x 0,301 grens naar rood; b. de kleding dient in zodanige staat te ver keren dat de waarneembaarheid is ge waarborgd. De verklaring onder 2 van de voorwaarden be doeld kan luiden als volgt: Dienst Gemeentewerken Gemeente Braken Verklaring tot het gebruik van de ontheffing van bepalin gen van het Reglement Verkeersregels en Ver keerstekens, verleend bij beschikking van de Minister van Verkeer en Waterstaat d.d. 11 augustus 1971, Nr. RVW 51569 (Stcrt. d.d. 18 aug. 1971, nr. 158), aan openbare diensten, belast met landmetingen op en langs wegen, voor zover betreft hun personeel belast met het verrichten van deze metingen. De directeur van Gemeentewerken van de ge meente Braken verklaart, dat P. J. H. Janssen Leerstraat 19 te Braken meetassistent bij de dienst Gemeentewerken tot wederopzegging gerechtigd is van boven genoemde ontheffing gebruik te maken ter uit oefening van zijn dienst in de gemeente Bra ken en aanliggende gemeenten. Datum: 29 oktober 1971 De directeur van Gemeen tewerken in de gemeente Braken, Handtekening houder, Op de verklaring dienen vermeld te worden de artikelen van het Reglement Verkeersregels en 248 Verkeerstekens en de voorwaarden, die ge noemd zijn in de beschikking. De ontheffing betekent uiteraard niet, dat zon der meer de artikelen, die in de ontheffing zijn genoemd, kunnen worden overtreden. Steeds moet worden overwogen of het werk zo kan worden uitgevoerd, of de auto zo kan worden geparkeerd, dat geen geboden of verboden worden overtreden. Is dit laatste wel het geval, dan zullen voor deze situatie geëigende ver keersmaatregelen moeten worden getroffen. Een ieder heeft in gelijke mate aanspraak op een veilig gebruik van de weg. Iedere wegge bruiker heeft zich zodanig te gedragen, dat hij het overige verkeer niet in gevaar brengt of onnodig hindert. De ontheffing doet de land meter en zijn assistenten de weg anders gebrui ken dan de normale weggebruiker. Hierdoor ontstaat een onrustig wegbeeld, dat de aan dacht van de bestuurders afleidt en daardoor onveiligheid geeft. Veiligheidskleding, verkeers borden en andere maatregelen verklaren op afstand het onrustige wegbeeld. De genoemde ontheffing geldt voor rijkswegen; voor wegen onder beheer van een provincie, alsmede andere wegen, niet onder beheer van het rijk en gelegen buiten bebouwde kommen wordt ontheffing verleend door of vanwege Ge deputeerde Staten; voor andere wegen door of vanwege Burgemeester en Wethouders. Indien bij de uitvoering van werken of een andere dringende omstandigheid van voorbijgaande aard tijdelijk behoefte is aan een ontheffing, kan deze worden verleend door of namens de wegbeheerder of de eigenaar van de weg. Het is de landmeter en zijn assistenten niet toegestaan: a. Aanwijzingen aan het verkeer te geven (la ten stoppen, teken geven tot langzaam rijden, rijbaan doen verlaten e.d.); b. Borden te plaatsen, die een gebod of ver bod bevatten; c. Jalons op een auto of ander vervoermiddel over een weg te vervoeren als de punten niet beschermd zijn; d. Op een auto ontstoken zwaai- of knipper lichten te voeren; e. Tegelijk knipperende waarschuwingslichten (clignoteurs) anders te gebruiken dan bij pech op de rijbaan. Plaatsgebrek laat helaas niet toe dieper in te gaan op deze materie. Bij de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat zijn en worden instructies ontwikkeld, die met instemming van de bevoegde Rijkswaterstaatsinstanties spoedig in Geodesia zullen worden gepubliceerd.

(NGT) Geodesia | 1971 | | pagina 24