40 JAAR MEETKUNDIGE DIENST RIJKSWATERSTAAT 227 Dit nummer is gewijd aan het 40-jarig bestaan van de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat. U treft een zeventiental bijdragen van medewerkers van deze jubilerende dienst aan. Wij, als redactie, ruimden hiervoor gaarne plaats in omdat wij meen den dat deze bonte verzameling op voortreffelijke wijze de veelzijdigheid en deskundigheid van de Meetkundige Dienst laat zien. Onze hartelijke gelukwensen met dit jubileum Blz. INHOUD: Ir. S. Rienstra, Ten geleide228 - Schema van de opbouw van de Meetkundige Dienst229 H. J. Theeuwsen, Buitendienst 19561971 230 R. F. Veenendaal, De Meetkundige Dienst en de Wad den 233 Th. Duivens ing., Enige landmeetkundige aspecten van de Deltawerken237 D. Bloeme, IJkmetingen ten behoeve van het Sea-Fix patroon in het IJsselmeer en het gebied buiten de Wadden eilanden 242 E. Schrikkema ing., Verkeersmaatregelen bij metingen 246 H. Meyer ing., De toepassing van de fotogramme- trie bij de Meetkundige Dienst, voor niet-kartografische doeleinden 249 J. G. van der Kraan, Fotogrammetrische registratie-appa- ratuur255 A. D. Baars, Instrumenten bij de afdeling Foto- grammetrie257 R. r. J. Verboom, Wat er tussen het 25-jarig en 40- jarig jubileum van de Meetkundige Dienst op de tekenkamer veran derde 260 W. H. Ligtermoet, Modern uitzetwerk in de Buiten dienst 264 G. Ottens, Inschakeling van de Meetkundige Dienst bij plaats- en hoogtebepaling van ondergrondse kabels 267 S. Nieboer ing., en Vakopleiding bij de Meetkundige A. van der Hoven, Dienst269 C. N. van Toor, Controlemetingen bij de experimen tele bouw van een tunnel onder het Amsterdam-Rijnkanaal bij Jutphaas 271 L. Spruijt, Van rekenmachine naar computer 273 J. F. de Waard, Het Snuffelprogramma 276 W. A. v. P.eusekom, Hydrostatische waterpassingen uit gevoerd door de Meetkundige Dienst 277

(NGT) Geodesia | 1971 | | pagina 3