het congres met een toespraak, waarin hij de naar schatting 800 aanwezigen welkom heette: de prominenten uit de Nederlandse landmeet kundige wereld onder hen, omdat zij door hun aanwezigheid aan deze manifestatie aanzien geven, de besturen of vertegenwoordigers van de vakverwante en de bij het NGL aangesloten verenigingen, omdat hun leden in grote getale aan de uitnodiging van het NGL-bestuur ge hoor gegeven hebben. Een speciaal woord van welkom richtte de heer De Bruin tot het bestuur en de leden van de uit het NLF ontsproten Nederlandse Vereni ging voor Geodesie, - welke vereniging na de recente „tewaterlating een goede vaart" werd toegewenst, - in de hiernavolgende passage: ,,Twee jaar geleden, op ons lustrumcongres heb ik met Udames en heren, nog gepraat over de fusiegedachte, die toen nog een mogelijkheid van slagen had. Het plan om over te stappen uit zes bootjes in één groot schip heeft echter schipbreuk geleden. Het toeval wil, dat U het op de omslag van Uw programmablad kunt zien, dat de meeste scheepjes nog varen. Eén slaat er op deze prent bijna om, geloof ik, maal laat ik niet iets suggereren dat de tekenaar niet bedoeld heeft. De Nederlandse Landmeetkundige Federatie en de Vereniging v. Civiel Landmeters en Geode tisch Ingenieurs zijn ontbonden en we kennen nu de Nederlandse Vereniging voor Geodesie. Ik hoop dat de goede samenwerking, die wij de laatste jaren met de NLF hadden, ook bij U traditie zal worden en wens het schip een goede vaart toe. Het bestuur en de leden van de Nederlandse Vereniging voor Geodesie heet ik hier van harte welkom." Na de officiële opening gaf de voorzitter het startsein voor het damesprogramma door de op het balkon van de grote zaal verzamelde dames te verwijzen naar de inmiddels voor hen gereed staande autobussen die hen naar het vertrek punt van de boot zou voeren. Op deze bootreis wordt verderop in het verslag nog teruggeko men. Het centrale thema van dit congres had betrek king op een van de vele terreinen van toege paste wetenschappen, waarbij de landmeetkun de en de in dit vak bedrevenen een belangrijke rol spelen, namelijk de stedebouw. Op de eerste congresdag werd dit onderwerp in een drietal lezingen nader uitgewerkt, waar bij de inleiders een antwoord trachtten te geven op de in de onderwerpen van hun lezingen ver vatte vragen, die voor de heren ir. J. Ph. L. 305 Naar de autobussen. Een voortreffelijke lunch.

(NGT) Geodesia | 1971 | | pagina 17