AANDACHT VOOR salonboot, de „Veluwezoom", langs een van de mooiste oevers van de benedenstroom van de Rijn naar Rhenen bracht. Na een voortreffe lijke lunch in het aldaar gevestigde restaurant „De Stichtse Oever" werd de terugtocht ver aangenaamd door de dames van het „Instituut voor Gratie en Charme" te Arnhem, die onder leiding van mevrouw Van der Lelie aan boord van de „Veluwezoom" de nieuwste snufjes op het gebied van de mode hebben geshowd. Op de tweede dag hebben de deelneemsters een bezoek gebracht aan het Gemeentelijk Museum te Arnhem waar drs. J. H. de Groot een expli catie gaf over de tentoongestelde werken van een van de grootsten onder de Nederlandse schilders, Vincent van Gogh. De naar schatting vijftig deelneemsters aan het programma van deze tweede dag toonden zich na afloop zeer enthousiast. KADASTER In de Rijksbegroting voor het dienstjaar 1972 lazen we het volgende over de Dienst van het Kadaster en de Openbare registers. In de memorie van toelichting voor het jaar 1971 werd vermeld dat aan een particulier or ganisatiebureau een tweetal opdrachten was ge geven. Het rapport betreffende de meest doelmatige organisatiestructuur van de dienst is inmiddels uitgebracht. Dit rapport wordt thans bestu deerd. Te verwachten is dat het rapport over coördi natie van de landmeetkundige werkzaamheden 308 Toen de voorzitter van het NGL, de heer De Bruin, op zaterdagmiddag om 13.00 uur de sluiting van het congres verrichtte, betekende dit het einde van een goed georganiseerd en uitstekend verlopen manifestatie, waaraan be stuur en congrescommissie, maar ook de vele belangstellenden, met tevredenheid zullen terug denken. Tenslotte past het uw verslaggever namens U allen aan dit verslag een woord van dank toe te voegen aan het bestuur van het NGL, de voorzitter en de leden van de congrescommissie en vooral aan de organisatrices van het dames programma voor het vele werk, dat sinds de eerste besprekingen nu bijna anderhalf jaar ge leden bij de voorbereiding en tijdens het con gres door hen is verricht. J. v. E. op een viertal ministeries ook nog in 1971 zal gereedkomen. Eerst daarna zullen de voorstel len op de ministeries kunnen worden onder zocht. Het bleek alsnog wenselijk in het ontwerp Ka- dasterwet rekening te houden met hetgeen in afdeling 2 van het derde boek van het ontwerp Nieuw Burgerlijk Wetboek over de openbare registers is bepaald. Daardoor is bij de voor bereiding enige vertraging ontstaan. Het aantal bij de hypotheekbewaringen aange boden stukken is weer in sterk stijgende lijn. Door een gedeelte van de werkzaamheden te mechaniseren wordt ernaar gestreefd de werk zaamheden met een gelijk blijvende personeels bezetting uit te voeren. Ook wordt steeds meer een beroep op het ka daster gedaan om een aandeel te verzorgen van een centrale leidingenregistratie, waaraan de Aan boord van de „Veluwezoom".

(NGT) Geodesia | 1971 | | pagina 20