BERICHTEN NLF-EXAMENS 1972 Namens het Bestuur van de Stichting NLF- exantens maakt de Examencommissie bekend dat in het voorjaar van 1972 reglementair exa mens zullen worden afgenomen voor de NLF- diploma's landmeettechnicus en landmeetkun dig tekenaar. Het schriftelijk gedeelte van de examens zal worden gehouden in april, in de week na Pasen, het praktische resp. het mondelinge gedeelte in mei. Aanmeldingen voor deze examens moeten, op een daarvoor bestemd formulier, geschieden vóór 1 februari 1972 bij de secretaris-penning- meester van de examencommissie, Kanaalweg 3b, Delft. Het formulier is gratis bij de secre taris-penningmeester verkrijgbaar (zie het ge stelde onder N.B.). Om tot de examens te worden toegelaten moet de kandidaat bij de aanmelding overleggen: a. het bovengenoemde formulier. b. een werkgevers- of opleidersverklaring, waaruit blijkt dat de kandidaat zich gedu rende de voorgeschreven termijn (zie hier onder) praktisch heeft geoefend en de ver eiste werkstukken (zie hieronder), welke alle originelen dienen te zijn, zelf heeft vervaar digd. N.B. In aanvulling op het gestelde in punt 6 van de Algemene Bepalingen van het prospec tus zal voor beide categorieën kandidaten de mogelijkheid opengesteld worden om op het schriftelijk examengedeelte bij de rekenvakken, behalve naar keuze logaritmen of handreken machine, ook gebruik te maken van een een voudige elektrische of elektronische rekenma chine (zonder programmeermogelijkheid). Het is gewenst dat men een dergelijke machine zelf meebrengt: het schriftelijk examen wordt gehouden in de HTS voor Bouwkunde, Von dellaan 2 te Utrecht. Voor een beperkt aantal kandidaten kan een elektrische machine be schikbaar gesteld worden en wel één der vol gende uitvoeringen'. Marchant ADX, Friden DW 10, Friden SBT of Friden STW. Elke kan didaat dient op het aanmeldingsformulier dui delijk te vermelden van welk rekenhulpmiddel hij op het examen gebruik wenst te maken en of hij een dergelijk hulpmiddel al dan niet zelf meeneemt! Examen landmeettechnicus Praktijk: De kandidaat dient tenminste gedu rende 100 velddagen de landmeetkunde prak tisch te hebben beoefend. Werkstukken: Tenminste drie door de kandi daat vervaardigde veldwerken van eigen metin gen en een volledig afgewerkte kaart (gekaar- teerd, geinkt, gekleurd en beschreven) van eigen of ander veldwerk. Het examengeld voor landmeettechnicus be draagt 150.bij afwijzing na het afleggen van het schriftelijk examengedeelte wordt 50,gerestitueerd. De betrokken kandidaten zijn bij het praktische examengedeelte collec tief verzekerd tegen de gevolgen van wettelijke aansprakelijkheid. Examen landmeetkundig tekenaar Praktijk: De kandidaat dient tenminste gedu rende 100 kantoordagen het landmeetkundig tekenen praktisch te hebben beoefend. N.B. Met ingang van 1973 zullen 200 kantoor- dagen tekenpraktijk vereist worden. Werkstukken: Tenminste één volledig afge werkte kaart (gekaarteerd, geinkt, gekleurd en beschreven) en een tekening van een lengte- of dwarsprofiel. Het examengeld voor het examen landmeetkun dig tekenaar bedraagt 100.Examengelden moeten vóór 1 februari 1972 worden gestort op girorekening no. 390479 t.n.v. de secretaris penningmeester van de examencommissie NLF te Delft. Voor verdere informatie over deze examens wordt verwezen naar het prospectus (uitgave september 1969), dat gratis kan worden aange vraagd bij genoemde secretaris-penningmeester van de examencommissie. Examen landmeetassist'ent Namens het Bestuur van de Stichting NLF- examens maakt de Examencommissie bekend dat in het voorjaar van 1972 reglementair exa mens zullen worden afgenomen voor het NLF- diploma landmeetassistent. Het schriftelijk gedeelte van de examens zal worden gehouden begin april, in de week na Pasen; het praktische resp. het mondelinge ge deelte in mei. Aanmelding voor deze examens moeten, op een daarvoor bestemd formulier, geschieden vóór 1 februari 1972 bij de secretaris-penningmees ter van de examencommissie voor NLF land meetassistent, Pastorielaan 51, Veldhoven. Het formulier is gratis bij de secretaris-penning meester verkrijgbaar. 314

(NGT) Geodesia | 1971 | | pagina 26