platen Rijnland, 9 Delfland en 13 Schieland). Aan de nieuwdruk is veel zorg besteed. Het zware papier bevordert de duurzaamheid. Alle kaarten zijn ook los verkrijgbaar; zij kunnen dus als muurkaarten worden gebruikt. Bijge voegd worden aparte inleidingen en transscrip ties en facsimile's van historische stukken. Verkrijgbaar zijn gesteld: le. Een atlas met alle kaarten, gebonden in kunstleer, samen met inleidingen 70,2e dezelfde kaarten, losbladig 47,50; 3e de kaart van Rijnland met bijlagen 38,50; 4e dezelfde als 3e, losbladig 25,5e de kaart van Delf land ook in kunstleren band 38,50; 6e. de zelfde als 5e, losbladig 25,7e. de kaart van Schieland, in band van kunstleer, met ver schillende bijlagen 38,50; 8e dezelfde als 7e, losbladig 25, Bij de uitgeverij Europese Bibliotheek te Zalt- bommel, Korte Steigerstraat 8, tel. 04180-3144, waar genoemde kaarten worden uitgegeven, zal binnenkort (in samenwerking met het Rijksar chief Utrecht) in boekvorm verschijnen een heruitgave van de „Nieuwe kaart van den Lande van Utrecht". Oorspronkelijk is dit de uitgave 1676 in 18 bladen van Covens en Mor tier. Graveur Doesburgh werkte naar de teke ning van du Roy en Hoet. In boekvorm, met inleiding, zal de prijs zijn ongeveer 42,50 en losbladig waarschijnlijk 25,op zwaar oud- hollands karton. De oplage is uiteraard beperkt. Gegadigden moeten daarom niet te lang wachten met be stellen. W.K. JAARVERSLAG RIJKSPLANOLOGISCHE DIENST 1970 Het jaarverslag van de Rijksplanologische Dienst is altijd veel gelezen literatuur; het geeft niet alleen verslag van werkzaamheden van de Rijksplanologische Dienst, de Rijkspla nologische Commissie, de Raad van advies voor de ruimtelijke ordening enz., maar geeft ook een zeer duidelijk beeld van de ruimtelijke ontwikkeling in Nederland. Zo ook het ver slag over 1970 dat een schat van gegevens bevat en uitvoerige beschouwingen geeft. Het boek is verdeeld in drie hoofdstukken: Algemene beschouwingen, die geheel gewijd zijn aan de vraagstukken van het verkeer en het openbaar vervoer, in het bijzonder in de stedelijke gebieden; De ruimtelijke ontwikkeling van Nederland, een hoofdstuk dat verreweg het grootste gedeelte van het boek in beslag neemt; en ten derde: Verslag van de werk zaamheden. In hoofdstuk 2 komen achtereenvolgens aan de orde: de bevolking, het natuurlijke milieu, so ciaal-economische ontwikkeling en openbare financiën, stedelijke gebieden, landelijke gebie den, verkeer en vervoer, bestuurlijke aspecten, regionale ontwikkeling en internationale aspec ten. Het jaarverslag is uitgegeven door de Staats uitgeverij, Christoffel Plantijnstraat te 's-Gra- venhage (giro 425300). Formaat 18,5 x 26 cm. Omvang 268 blz. met 25 foto's en kaartjes waarvan vele in kleuren. Bestelnummer 150-003-70. Prijs 15,(franco per post 16,50). B.N. NAAMLIJST HTS LANDMEETKUNDE In oktober j.l. verscheen de negende uitgave van de „Naamlijst van afgestudeerde HTS-ers Landmeetkunde". Van de 355 afgestudeerden zijn vermeld: naam en adres, jaar van geboorte en jaar van af studeren, werkgever en functie. Het achter in het boekje opgenomen overzicht van de plaat singen, nemen we hieronder over. Het correspondentieadres van de samenstellers is: Lupinestraat 24 Hengelo (O.). Losse num mers zijn verkrijgbaar voor 6,door over making op girorekening 2015877 ten name van Administratie Naamlijst HTS-ers Landmeetkun de te Hengelo (O.). B.N. 338 Overzicht van de plaatsingen van de afgestudeerden per eind september 1971 Aannemings- cultuurmaatschappijen en Ing. Bureaus 48 Afgestudeerd aan Techn. Hogeschool of 16 Universiteit Diversen Binnenland 12 Diversen Buitenland 24 Gemeenten 54 Kadaster Landmeetkundige Dienst 77 Kadaster Ruilverkaveling 25 Kadaster C.T.O. 2 Kadaster Rijksdriehoeksmeting 2 Kadaster Fotogrammetrie 1 Luchtkaarteringsbedrijven 5 Militaire Dienst 14 Oliemaatschappijen 7 Planologische Diensten 3 Provinciale Waterstaat 14 Rijkswaterstaat 4 Studenten 15 Suriname en Antillen 15 Spoorwegen 2 Topografische Dienst 2 Wetenschappelijk Onderwijs 6 Onbekend 5 Overleden 2 355

(NGT) Geodesia | 1971 | | pagina 14