BERICHTEN JAARVERSLAG KADASTER 1970 Onlangs verscheen het jaarverslag over 1970 van de Dienst van het Kadaster en de Open bare Registers. Het boekje telt 37 bladzijden en geeft naast wat algemene informatie tal van in teressante en soms ook minder interessante gegevens over de verschillende diensten: de bewaringen, de landmeetkundige en de ruilver- kavelingsdienst, de Rijksdriehoeksmeting, het CTO en de Fotogrammetrische Dienst. Naast een aantal positieve ontwikkelingen blij ken er ook minder goede resultaten te zijn geboekt. Bij de Landmeetkundige Dienst dreigt de zogenoemde jaarproductie van akteposten weer achter te gaan raken bij de jaarlijks binnenkomende hoeveelheid werk (blz. 15) en mede hierdoor zal het niet mogelijk zijn aan de behoefte aan nieuw kaartmateriaal (herme ting) in een door de maatschappij gewenste mate te voldoen (blz. 17). Bij de Rijksdrie hoeksmeting blijkt men nog niet te zijn over gegaan tot publicatie van de resultaten van het eerste deelnet der RD, nl. het gebied ten zuiden van de grote rivieren (blz. 27). Ook de Fotogrammetrische dienst kampte met moeilijk heden, ontstaan door het vertrek van perso neel. Tegen het einde van het verslagjaar wa ren er totaal 35 vacatures (blz. 33). Enkele cijfers: Op 31 december 1970 waren er 3020 perso neelsleden bij het Kadaster en de Openbare Registers. Het aantal kadastrale percelen dat mutaties heeft ondergaan bij de Bewaringen bedroeg 1.094.458. Bij de Landmeetkundige Dienst werd totaal in rekening gebracht voor particulier werk 2.394.665,56. Er kwamen 80.972 akteposten binnen. Bij de Ruilverkave- lingsdienst werd 25.300 ha ruilverkaveling ge heel afgewerkt en in uitvoering genomen 54.400 ha. Bij het CTO werden 28 bladen ge- kaarteerd van tachymetrisch opgemeten objec ten. Bij de Reproductie-afdeling werden 565.183 reproducties vervaardigd. Tot zover een aantal nogal willekeurig verza melde gegevens uit dit voor in het Kadaster geïnteresseerden zeer lezenswaardige verslag. Tenslotte willen wij nog een drietal suggesties doen voor het verslag over 1971. Het zal on getwijfeld voor velen interessant zijn wat meer informatie te verschaffen over de landmeetkun dige opleidingen bij het Kadaster. In de twee de plaats: de stand van zaken met betrekking tot de bepaling van de hoofdpunten is van al gemeen beföng. En verder zou het aanbeveling verdienen, vooral voor belangstellende niet-ka- dastermedewerkers, het verslag wat eerder te doen verschijnen. B.N. SNELLIUS Het bestuur van het Landmeetkundig Gezel schap "Snellius" is thans als volgt samenge steld: Tin Buis, voorzitter; Dick Smit Duyzent- kunst, secretaris; Joost Verhoef, penningmees ter en Rudi de Ruijter, excursiecommissaris. Het adres van het Gezelschap is: Kanaalweg 4 te Delft. VERENIGING VOOR KADASTER EN LANDMEETKUNDE Het bestuur van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde is sinds de Algemene Ver gadering van 29 oktober 1971 als volgt samen gesteld: F. W. Avenarius, voorzitter; ir. P. Westerbeek, secretaris; ir. P. Heij, penning meester en ir. W. H. de Vos, lid. Het adres van de secretaris is: Vliet 39 te Zwolle. Telefoon (05200) 3 39 38. VERTEGENWOORDIGING DU PONT GRAFISCHE PRODUCTEN Blijkens een publicatie van de afdeling foto grafische producten van Du Pont de Nemours (Deutschland) GmbH te Frankfurt, zal de Fir ma Winkler Fallert Co. NV te Amsterdam, met ingang van 1 januari 1972 de Du Pont ver tegenwoordiging in Nederland op zich nemen voor de verkoop en service van grafische films repro-films, tekenfolie, chemicaliën en ontwik- keimachines. De tot dusver bestaande overeenkomst tussen de Firma Du Pont en de Firma Animex te Haarlem, zal per 31 december 1971 met bei derzijds goedvinden worden beëindigd. 339

(NGT) Geodesia | 1971 | | pagina 15