een districtshoofd te staan die rechtstreeks res sorteert onder de directeur van het Kadaster en de Openbare Registers. Het districtshoofd staat aan het hoofd van de volgende afdelingen: 1. Projecten; 2. Mutaties; 3. Landmeetkundige binnendienst; 4. Bewaring en juridische zaken. De afdeling Projecten wordt belast met het buitenwerk voor de uitvoering van projectop drachten ten dienste van ruilverkavelingen, her metingen en bijzondere opdrachten in het kader van samenwerkingen met derden. De in deze afdeling uit te voeren werkzaamheden zijn van langere duur en projectgebonden. De afdeling Mutaties wordt belast met het land meetkundig buitenwerk van kortere duur en met een herhalend karakter (akteposten, particulier werk, onderhoud vaste punten). Het ligt in de bedoeling om voor deze sector de provincie in te delen in rayons, die worden toegewezen aan technisch ambtenaren. De afdeling Landmeetkundige binnendienst wordt belast met voorbereiding en afwerking van landmeetkundig werk voor de afdelingen Projecten en Mutaties; met werkplanning, voort gangscontrole en voor- en nacontrole; met materiaalbeheer en met de levering van kaart materiaal en technische informatie. Bij deze afdeling zullen ook secretariaatswerk zaamheden worden uitgevoerd. De afdeling Bewaring en juridische zaken behartigt de totale openbare registratie en kan te zijner tijd worden belast met de conversie naar de administratieve automatisering. De afdeling zal juridische adviezen verstrekken voor het gehele districtsbureau en zo mogelijk ook bepaalde juridische zaken behandelen voor andere afdelingen. De in de wetten aangegeven taken en verplichtingen van de hypotheekbe waarder, zullen worden vervuld door het hoofd van deze afdeling. Gedurende de eerste fase van de reorganisatie zullen de bureaus die nog niet provinciaal zijn gestructureerd, wel regelrecht onder de direc teur van het Kadaster en de Openbare Registers ressorteren. B.N. JAARVERGADERING VVL 1971 Lag de plaats van samenkomst voor de jaar vergadering van VVL vrijwel uitsluitend in het midden of westen des lands, in 1971 heeft het bestuur hiervan willen afwijken en de stad Enschede hiervoor aangewezen en wel om drie redenen. Allereerst, omdat het bestuur gaarne van de door professor van der Weele geboden gelegen heid om de jaarvergadering in een van de loka liteiten van de nog maar sinds kort betrokken nieuwe huisvesting van het ITC aan de Boule vard 1945 te Enschede te doen plaats hebben; ten tweede om de in het noorden en oosten van het land wonende leden nu eens een lange reis te besparen en ten derde omdat behalve de beschikbaarstelling van de lokaliteit, de deelnemers aan de jaarver gadering tevens in de gelegenheid werden ge steld om uit eigen waarneming een indruk te krijgen van de activiteiten van het ITC. Toen de voorzitter om half elf de vergadering opende, toonde hij zich vooral tevreden over het grote aantal leden, dat aan de uitnodiging van het bestuur gehoor had gegeven. De op komst, een veelvoud van het aantal dat in voor gaande jaren de jaarvergadering placht te be zoeken, bedroeg bijna 70 leden. In een vlot tempo werden de vaste agendapunten afge werkt; ook de verkiezing van opvolgers voor de per 1 januari 1972 aftredende bestuursleden had een vlot verloop. Bij acclamatie werden de door het bestuur voorgestelde kandidaten, de heren van der Steenhoven, Silvertant en Scholl- meijer, in de vacatures gekozen, waarna de pas gekozen voorzitter, de heer van der Steenhoven, in enkele welgekozen bewoordingen de schei dende voorzitter namens de vereniging dank zegde voor het vele werk dat hij in de negen jaar van zijn voorzitterschap voor de vereniging en voor het NGL van het bestuur waarvan hij als vertegenwoordiger van het NGL deel heeft uitgemaakt, heeft verricht. Spreker merkte op dat tijdens het voorzitter schap van collega van Weelden het ledental nagenoeg is verdubbeld. Voorts betrok hij in zijn dankwoord collega Knol die gedurende elf jaar het orgaan van onze vereniging heeft ver zorgd. Onder een spontaan applaus werd de dank van de vereniging aan de beide scheidende bestuursleden op de voor de VVL gebruikelijke, door de scheidende voorzitter zo vaak toege paste wijze onderstreept. Tenslotte werd aan de beide nieuw gekozen be stuursleden een vruchtbare bestuursperiode toegewenst. Voor de rondvraag was veel belangstelling, waarbij vragen over de structuur van het NGL, de aanpassing van de eisen voor het NLF-examen aan de nieuwe ontwikkelingen en een leden werfcampagne, tot enige discussie aanleiding gaf. De vertegenwoordiger in de redactie van Geodesia benadrukte nogmaals dat Geodesia niet kan bestaan zonder de daadwerkelijke medewerking van de leden van de bij het NGL aangesloten verenigingen, welke medewerking, 23

(NGT) Geodesia | 1972 | | pagina 23