Van de voorzitter In allerlei nabeschouwingen over 1971 worden sombere geluiden gehoord: economische inzin kingen, werkgelegenheidsproblemen, Drees-ef- fecten, enz. Ook aan de landmeetkunde zal dit probleem niet geheel voorbij gaan, al zullen de effecten misschien pas wat later merkbaar wor den. Voor het Nederlands Genootschap voor Landmeetkunde is 1971 een goed jaar geweest. Het belangrijkste was het zesde NGL-congres, waar we evenals op de tentoonstelling, zeer veel bezoekers hebben gehad. Voor het eerst werd er op dit congres niet alleen over landmeten gesproken, maar werden ook enkele aspecten van de stadsontwikkeling belicht. Er zijn verschil lende reacties op binnengekomen. Een deel der bezoekers heeft grote waardering voor het ge boden kijkje over de landmeetkundige grenzen, terwijl anderen de voorkeur geven aan „pure" landmeetkunde. Men was erg enthousiast over het damesprogramma en de gezellige vrijdag avond! Grote belangstelling was er ook in 1971 voor de rayonbijeenkomsten in verschillende plaatsen en de congresdag in Zeeland. Het bestuur stelt het werk van al deze organisatoren zeer op prijs en op het congres in Arnhem waren zij allen de gast van het NGL. Met de „Studiedag voor de Kartograaf" zijn we ook in 1971 op tournee geweest en velen hebben er graveermaterialen en de nieuwste reproductiemethoden gezien en er ook mee gewerkt. Geodesia verscheen in oktober met een speciaal nummer, gewijd aan de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat. Alles bij elkaar ontving U een 13-de jaargang van 348 pagina's voor een prijs, die ook in 1967 al gold. Ook voor 1972 zal deze prijs nog ongewijzigd blijven. De druk- en verzendkosten gaan echter jaarlijks met aan zienlijke bedragen omhoog en het ziet er naar uit dat in 1973 de prijs van Geodesia herzien zal moeten worden. In 1972 zullen we ons weer bezig houden met een aantal bekende zaken. Zo kan ik U berich ten, dat er eind april - begin mei de jaarlijkse twee studiedagen zullen zijn. Er zullen foto- grammetrische onderwerpen behandeld worden. De juiste data en de plaats zullen in Geodesia nog nader aangekondigd worden. Al meerdere malen is in het bestuur het onder werp studie en opleidingen onderwerp van be spreking geweest en de vraag komt dan steeds weer naar voren, in hoeverre de verschillende examens en opleidingen in de praktijk voldoen. Hoe lang moet het b.v. nog duren voordat er afgestudeerde landmeetkundigen van een M.T.S. komen. Door de drukte rond het zesde NGL-congres is deze problematiek wat naar achteren geschoven, maar het is de bedoeling dat er in de loop van 1972 een enquête ge houden zal worden bij de landmeetkundige diensten in Nederland. Ik vraag U, nu reeds om hieraan mee te werken, en als Uw ervaringen een bijdrage kunnen leveren aan deze studie, dan willen wij dit graag nu al horen. Bestuurswisselingen De heer van Weelden heeft vanaf 1963 deel uit gemaakt van het NGL bestuur. Hij is vice- voorzitter en rayoncommissaris geweest al die jaren, naast zijn voorzitterschap van de Vereni ging van Landmeetkundigen. Wij zijn de heer van Weelden dankbaar voor het vele werk dat hij in het bestuur voor U allen heeft gedaan. Zijn opvolger, de heer D. v. d. Steenhoven heten we van harte welkom en we wensen ook hem een vruchtbare en werkzame periode in het NGL toe. U ziet, geachte lezer, we praten al over de werkzaamheden in 1972 en daarom wens ik U een gelukkig en voorspoedig 1972 toe! B. M. de Bruin 3

(NGT) Geodesia | 1972 | | pagina 3