BRUNSVIGA - THALES GEO te overwegen zijn. De metingsstukken worden opgemaakt overeenkomstig de geldende voor schriften (Instructie Kadaster/Handleiding Ruilverkavelingswerkzaamheden). De notaris ontvangt de gegevens voor het op maken van de akte van toedeling. Dit betreft: eigenaren, ingebrachte percelen, nieuwe kavels, grootten, hypotheken en erfdienstbaarheden. In overleg met de notaris volgt indiening van de metingsstukken op de dag dat de toedelingsakte ter overschrijving wordt aangeboden. Daarmee is de procedure rond. Partijen behoeven geen notariskosten te betalen. Deze komen volledig voor rekening van het Rijk. Punten van verschil tussen r.v.o. en kavelruil Vergelijking met r.v.o. Punten van overeenstemming tussen r.v.o. en kavelruil 1. Vrijwilligheid is de basis van de overeen komst. 2. De mogelijkheid is aanwezig om geld in te brengen en grond toegedeeld te krijgen en omgekeerd. 3. Deelname door tenminste drie eigenaren is vereist. 4. De nieuwe indeling is vooraf bekend. 5. De toepassing van een aantal artikelen uit de derde titel van de Ruilverkavelingswet is mogelijk. 1. Begeleiding 2. Ontwerp van nieuwe indeling 3. Landmeetkundig werk 4. Subsidiëring van Cultuurtechnisch werk 5. Uitvoering werk 6. Kadastrale toepassing r.v.o.: Cultuurmaatschappij met bedrijfsvoorlichters Cultuurmaatschappij Cultuurmaatschappij Als Ruilverkaveling uit kracht van de wet, met verhaal via ruilverkavelingsrente Cultuurmaatschappij Landmeetkundige Dienst van het Kadaster kavelruil: Ambtelijke werkgroep en bedrijfsvoorlichters Eigenaren zelf Kadastrale Ruilverkavelingsdienst Door betaling van 50% (max. 500,per ha) rechtstreeks. Geen ruilverkavelingsrente Partijen zelf Ruilverkavelingsdienst van het Kadaster Getallen Tenslotte enkele cijfers. Het aantal aangemelde objecten bedroeg in Noord-Brabant op 1 de cember j.l. 71. Dit wil niet zeggen dat in alle gevallen reeds overeenstemming bestaat tussen partijen. Ook hier geldt; hoe groter het aantal deelnemers, hoe langer de tijd, nodig om onder ling „rond" te komen. Blijkens de rapportage aan de CCC is in andere provincies de belang stelling beduidend minder. Van de 20 overeenkomsten in Noord-Brabant die werden ondertekend varieerden de opper vlakten van 4 ha tot 56 ha en het aantal deel nemers van 3 tot 27. Hierbij dient opgemerkt dat alleen de te ruilen percelen in de overeenkomst worden opgeno men én eventueel percelen die niet van eigenaar veranderen maar waarop aanpassingswerk wordt uitgevoerd. Er is dan ook veelal geen sprake van een aaneengesloten blok maar van een aantal verspreid liggende „eilandjes". Einfach- u. Doppel-Rechenmaschinen F. H. FLASDIECK 7 bis zu 21 Stellen, auch z.B. Modell 18 RK (mit 18 Stellen und 'tekenknop') fabrikneuwertig, Lieferung evtl. b mit 1 Jahr Garantie, per Auto! a sofort lieferbar D 56 WUPPERTAL 2 (BARMEN) FUTTERSTR. 17 - TEL. 0949/02121/55 55 54 Korrespondenz in Hollandisch

(NGT) Geodesia | 1972 | | pagina 7