fiSSf EMMEN LUb#} G E M E E NTE grapher and publisher by J. Keuning". Wel zou 1971 voor de herdenking van het oeuvre van Blaeu geëigend zijn geweest, maar dit nieuwe werk van Mevr. M. Donkersloot-de Vrij is zeker een gewenste aanvulling op de betrekkelijk weinige uitvoerige publikaties over deze grote kartograaf (de biografie van Baudet werd meer dan een eeuw geleden op de markt gebracht). Belangstellenden verwijzen wij naar ons korte overzicht van Blaeu's werk in Geodesia febr. en mrt 1965. Het uitstekend geïllustreerde werk (linnen band) in octavo zal 36,moeten kos- Het inzenden van Kopij Hieronder geven wij nog eens een overzicht van de voorschriften waaraan in te zenden kopij voor Geodesia dient te voldoen. Wij verzoeken U, indien enigszins mogelijk, rekening te houden met de onderstaande aanwijzingen. U bespaart ons dan veel werk. Voor opgenomen artikelen wordt een honora rium van ongeveer 15,per pagina betaald, waarbij ook de ruimte die door illustraties wordt ingenomen, meetelt. De kopij De kopij dient bij voorkeur getypt te zijn en minimaal in duplo te worden ingezonden. Als spelling verzoeken wij U de Nederlandse voor keurspelling te gebruiken. Gedeelten die men vet gedrukt wenst, dienen dubbel onderstreept te worden; gedeelten die men cursief (schuin) gedrukt wenst, enkel. Deze onderstrepingen dienen in formules achterwege te blijven. Aan de linkerzijde van het papier late men een marge van ca. 6 cm. Het papier mag slechts aan één zijde beschreven zijn. Men bezige geen afkortingen, behoudens inter nationaal toegelaten afkortingen van het me trieke stelsel. Dus: m, cm, ha, dmgr, enz. Boven elk artikel dient een titel en de naam en functie van de auteur te worden vermeld. Wij verzoe ken U de kopij toe te zenden aan de eindredac teur, Pippelingstraat 3 te Eindhoven. Illustraties De illustraties (foto's, tekeningen e.d.) gelieve men los bij te voegen (niet tussen de tekst plak ken) en te nummeren overeenkomstig de ver wijzing in de tekst en de onderschriften. Deze onderschriften dienen aan het eind van het manuscript te worden opgenomen. De tekeningen moeten met zwarte inkt op wit papier zijn vervaardigd, bij voorkeur tweemaal zo groot als ze moeten worden afgedrukt. Met lijndikte en beschrijving hiermede rekening hou den. Foto's: liefst glanzende afdrukken op wit papier. Uit tijdschriften, brochures, e.d. kunnen ook foto's worden overgenomen, doch dat is sterk afhankelijk van de kwaliteit van het drukwerk waarin de foto's voorkomen. Indien men illustraties terug wil hebben, ver zoeken wij dit bij de inzending kenbaar te maken. Plaatsing De redactie bepaalt, na advies ingewonnen te hebben van de wetenschappelijk adviseur, of een artikel wordt opgenomen. Zij behoudt zich het recht voor eventuele stijlverbeteringen aan te brengen. Omtrent wijzigingen van principiële aard wordt overleg met de auteur gepleegd. De redactie bepaalt het tijdstip van plaatsing; met de wensen van de auteurs zal echter zoveel mogelijk rekening worden gehouden. Niet aan vaarde kopij wordt teruggezonden. Voor ieder geplaatst artikel worden drie extra nummers van het betreffende tijdschrift verstrekt. De redactie stelt zich niet aansprakelijk voor verlies of schade aan ingezonden kopij. Het is mogelijk van een artikel overdrukken te laten maken. Schrijvers dienen dit bij de in zending van de kopij kenbaar te maken. LANDMEETKUNDIG MEDEWERKER 76 (ruim 82.000 inwoners) Bij de dienst van gemeentewerken, afdeling grondbedrijf, is op korte termijn plaats voor een in de rang van technisch ambtenaar/technisch ambtenaar 1e klas. Vereist is het bezit van het diploma H.T.S., landmeetkunde of een gelijkwaardige oplei ding, alsmede kadastrale ervaring. Het salaris bedraagt, afhankelijk van leeftijd, opleiding en ervaring, maximaal 1.574, resp. 1.849,per maand. - De premie AOW/AWW komt voor rekening van de gemeente - Vakantietoelage 6'/2% - De gemeente is aangesloten bij het IZA, terwijl voorts de gebruikelijke rechtspositie regelingen van toepassing zijn. Sollicitaties, met vermelding van vacaturenum mer 2.15, te zenden aan burgemeester en wethouders.

(NGT) Geodesia | 1972 | | pagina 20