Vakcursus voor technisch ambte- tenaar van het kadaster Tentamen 1971 Kadaster Tijd: 1 uur. 1. Welke opdracht is bij Koninklijk besluit in 1957 gegeven aan de Staatscommissie inzake het Kadaster? 2. Waarom wijst deze Staatscommissie in haar rapport voorshands een pachtregis- tratie van de hand? 3. Hoe denkt deze Staatscommissie de gebre ken die aan cultuurpercelen kleven te voorkomen? 4. Hoe denkt u over het voorstel van de Staatscommissie om veldwerken openbaar te doen zijn? 5. Wat verstaat u onder de door deze com missie voorgestelde „kadasterclausule" in de over te schrijven akte? 6. Wat verstaat u onder raamkaarten en welke voor- en nadelen hebben deze? 7. Wat verstaat u onder: a. het beginsel van publiciteit; b. het beginsel van specialiteit; c. het negatieve stelsel; d. het losbladig register Hypotheken nr. 2? 8. Wat is de Recueil Méthodique en waarom is deze in Nederland gebruikt? 9. Wat betekenen in de legger de volgende afkortingen: B.P., B.P. ged„ B.L., O.G., O.G. ged., M.? 10. Waarvoor worden de oude boeken van berekening nog geraadpleegd? Inleiding Recht en Administratief Recht I Tijd: N/2 uur. 1. Kan een persoon vóór zijn 21e jaar een verbintenis aangaan? 2. Wanneer is er sprake van een tegenstrijdig belang? 3. A gaat naar een notaris en geeft zich uit voor zijn rijke oom B. Hij zegt tegen de notaris dat hij zijn neef A wil benoemen tot enig erfgenaam. De notaris maakt het testament op. Wat hebt u daar op aan te merken? 4. Op welke gronden kan iemand onder cura tele worden gesteld? Kan een curandus een testament maken? 5. Geef een omschrijving van de begrippen natuurlijke verbintenis en onrechtmatige daad. 6. Wat verstaat men onder benoemde con tracten? Waar worden ze geregeld? 7. Wanneer is er sprake van zaakwaarneming en wanneer van lastgeving? 8. A legateerde aan B een huis, welk huis A later ruilde tegen een ander huis. Heeft dit voor B gevolgen? 9. Van een nalatenschap waarvan de schulden hoger zijn dan de baten, bent u enig erfge naam. U hebt een hypothecaire vordering op die nalatenschap. Wat zoudt u doen met betrekking tot die nalatenschap en motiveer uw beslissing. 10. Waarom worden de artikelen 1302 en 1303 in transportakten altijd uitgesloten? 11. Wat is het belang van een authentieke akte? 13. Hoe wordt de grondbelasting berekend? 14. Waarvoor dient de registratie van akten? 15. Kan een notaris in de franse taal een tes tament verlijden; ook een oprichtingsakte van een coöperatieve vereniging? Hogere wiskunde Analytische meetkunde Landmeten I Deze opgaven zijn gelijkluidend aan die voor het examen 1971. 77

(NGT) Geodesia | 1972 | | pagina 21