Haag, Tel. 070-183290 of rechtstreeks tot het organiserend comité: International Conference of Surveyors, POB 16271, Tel Aviv, Israël. NVG-STUDIEDAG DELFT Naar aanleiding van het uitbrengen van het eindrapport van de werkgroep „Bedrijfsleer" zal op 24 mei 1972 in de Aula van de Technische Hogeschool te Delft een studiedag van de Ne derlandse Vereniging voor Geodesie worden ge houden over Personele en organisatorische as pecten bij landmeetkundige instellingen. De dagindeling is als volgt: 10.00 uur Ontvangst. 10.30 uur Inleiding door de heer F. W. Ave- narius, plv. voorzitter van de werk groep. 10.45 uur Middelbaar landmeetkundig onder wijs door ir. G. Vink, lid van de werkgroep. 11.15 uur Discussie over het rapport van de werkgroep. 12.00 uur Lunch. 14.00 uur Reorganisatieproblemen door de heer G. Brand, adviseur Bosboom en Hegener. 14.45 uur Theepauze. 15.00 uur Discussie. 15.45 uur Sluiting. Ter informatie zal een gecomprimeerde versie van het rapport van de werkgroep worden toe gezonden aan de leden van de Nederlandse Ver eniging voor Geodesie. Deelname aan de studiedag is mogelijk door storting van 10,- op giro 2206495 t.n.v. pen ningmeester Nederlandse Vereniging voor Geo desie te Bussum vóór 10 mei 1972 onder ver melding van „studiedag". Voor dit bedrag kunt U deelnemen aan de gemeenschappelijke lunch en ontvangt U het volledige rapport van de werkgroep. Niet-leden kunnen bovendien ook de samenvatting van het rapport ontvangen in dien zij op het girostrookje tevens vermelden: „samenvatting". Voor de discussie kunnen van te voren schrifte lijke vragen worden ingezonden aan de plv. voorzitter, de heer F. W. Avenarius, St. Ger- trudislaan 27, Eindhoven. Desgewenst krijgt men de gelegenheid voor een mondelinge toe lichting. ir. J. Polman, secretaris RIJKSCOMMISSIE VOOR GEODESIE Op uitnodiging van de Rijkscommissie voor Geodesie zal prof. dr. H. Moritz (Technische Hogeschool, Graz) op 15 mei a.s. een voor dracht houden, getiteld: „Some Problems in Theoretical Geodesy". Deze voordracht zal worden gehouden in de grote collegezaal van het Laboratorium voor Geodesie, Kanaalweg 4, Delft. Aanvang 14.15 uur. Een ieder die belangstelling heeft voor deze voordracht wordt hierbij van harte uitge nodigd. SYMPOSIUM GEODETISCHE VAKGEBIEDEN Van 4 tot 8 oktober 1971 is bij de onderafde ling der Geodesie van de TH Delft een intern symposium gehouden, dat tot doel had een ge- dachtenwisseling als voorbereiding op een her ziening van het studieprogramma. Door leden van het wetenschappelijk corps werden de di verse vakgebieden en hun relatie tot het onder wijs belicht. Een verslag van het symposium (52 blz.) met de ingediende schriftelijke bijdragen (ca. 200 blz.), getypt op formaat A4, is voor belangstellenden verkrijgbaar tegen de prijs van 10,-. Bestellingen kunt u richten aan de Administratie van de Onderafdeling der Geodesie, Kanaalweg 4, Delft. GEODESIE EN ONTWIKKELINGSSAMENWERKING Naar aanleiding van de Leergang Ontwikke lingsproblematiek, die door de NUFFIC (Ne therlands University Foundation For Internatio nal Cooperation) van januari tot maart van dit jaar aan de Technische Hogeschool te Delft werd georganiseerd, heeft zich aan de onderaf deling der geodesie een werkgroep gevormd, die voor zichzelf en haar omgeving een beeld wil vormen in hoeverre de geodesie betrokken is of kan worden bij de technische en wetenschap pelijke hulpverlening aan de arme landen. De werkgroep hoopt uiteindelijk te bereiken dat op de onderafdeling een bewustwordingsproces op gang gebracht wordt t.a.v. de mogelijke rol van de geodesie in de ontwikkelingsproblematiek. Om deze doelstelling te realiseren zou zij eerst graag enig inzicht willen krijgen in de volgende onderwerpen die hieronder als vragen zijn ge formuleerd. 101

(NGT) Geodesia | 1972 | | pagina 17