landmeetkundig! tekenaar (n.l.f.-examen) landmeettechnicus meetassistent landmeetkundige topografisch10™' tekenaar (loi-examen) stedebouwkundig tekenaar (loi-examen) leidse onderwijsinstellingen bon 5. Wat verstaat u onder de zogenaamde index- fout van de verticale rand en hoe wordt de invloed van deze fout geëlimineerd? 6. Vertel iets over de nauwkeurigheid van de elektromagnetische afstandmeting (geef daarbij ook de formule voor de afstand meting). 7. a. Vertel iets over de eigenschappen van prisma's, zoals die gebruikt worden bij de elektroöptische afstandmeting, b. Wat zijn de foutenbronnen bij het ge bruik van prisma's? Puntsbepaling Tijd: 2 uur. 1Bepaal de minimum zijdelengte van de poly goon waarvan het tracé is geschetst in bij gaande figuur. Hoe kan men door wijziging van één of meer constanten bereiken, dat een kortere zijdelengte is toegestaan? Schaal 1 25.000 Gebied 2,3 a 5 b 2 c 0,25 m 15 (Verkleind op ca. van oorspronkelijke schets.) 2. Als U op grond van de verkenning van een polygoon volgens de H.T.W.-methode con cludeert, dat de polygoon niet voldoet aan de H.T.W.-eisen, welke oorzaken kunnen daaraan ten grondslag liggen en hoe heft U die tekortkomingen op? 3. Waarom behoort elke meting getoetst te worden? Hoe toetst men een snelliuspunt en hoe een polygoon? 4. Welke voordelen hebben kringnetten boven klassieke veelhoeksnetten? 5. Welke resultaten krijgt men na vereffening van een kringnet en wat doet men met de resultaten? 108 (n.l.f.-examen) loi-examen, onder toezicht van een rijksgecommitteerde De LOI heeft voor deze beroepen moderne, schriftelijke opleidingen. Dat betekent een voorsprong op de vak wereld die zich daarover „nog niet beraden heeft". Dievoorsprong kunt u tot de uwe maken. Stuurvandaag nog de ingevulde bon. Dan sturen wij u onmiddellijk vrijblijvend alle inlichtingen over de opleiding waarvoor u belangstelling hebt. instellingen zonder winstdoel erkend door de Inspectie van het Schriftelijk Onderwijs m.m.v. het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen Leiderdorp/Leidsedreef 125 's avonds of in het weekend een studiegids aanvragen? bel (01710) 4 44 51* stuur mij zonder enige verplichting alle informatie over de cursus: mevr. mej. dhr. 125 woonplaats: uitknippen en als brief of op een briefkaart verzenden

(NGT) Geodesia | 1972 | | pagina 24