De landmeetkundige afdeling van liet Bureau Van Steenis door J. ten Broek, technisch hoofdambtenaar bij de Coöp. Vereniging Ingenieursbureau Van Steenis W.A. te Utrecht. Nadat gedurende anderhalve eeuw vrijwel alle landmeetkundige werkzaamheden in ons land werden verricht door overheidsdiensten, is er sinds enige tientallen jaren een ontwikkeling gaande, die geleid heeft tot het ontstaan van een aantal particuliere landmeetkundige bureaus. Hun ontstaan en ontwikkeling houdt verband met de steeds toenemende vraag naar landmeet kundige gegevens en/of begeleiding, buiten de strikt ambtelijke sfeer. Eén uit de aldus ontstane categorie is het inge nieursbureau Van Steenis, zetelend aan de Nieuwe Gracht te Utrecht. Het bureau heeft een coöperatieve bedrijfsstructuur en wijkt naar binnen toe nogal wat af van de gebruikelijke vormen. Hoewel velen onder de lezers mis schien juist dit facet wat nader belicht zouden willen zien, mede in verband met de huidige drang naar maatschappelijke herstructurering, kunnen wij hierop in dit kader niet verder in gaan. Het zou ons te ver van het eigenlijke on derwerp voeren. Aan degene echter die daarin belang stelt, zijn wij zeker bereid informatie te verschaffen. Laat ons nu dus volstaan met het noemen van een der hoofdbeginselen van het bedrijf en wel het streven naar het leveren van een nuttige bijdrage aan de samenleving, zon der daarbij oogmerken van winstbejag te koes teren. Welke werkzaamheden, voorkomende in de Nederlandse landmeetkundige praktijk, krijgen we nu zoal onder handen? Wel, dat is zonder te vervallen in het citeren van onze opdrachtenlijsten, niet zo eenvoudig te vertellen. We willen echter wel een poging wagen, maar dan tevens allereerst die punten belichten, waarin we ons, naar we dachten, van de meeste andere diensten onderscheiden. 127 Ons pand aan de Nieuwe Gracht. Terreinwaterpassing.

(NGT) Geodesia | 1972 | | pagina 15