werken worden min of meer vaste groepen ge vormd, die opereren onder een projectleider. Al deze factoren en nog meer die hier niet ge noemd zijn maken het hanteren van de bezet ting tot een voortdurende puzzel, nog ingewik kelder gemaakt door vakanties, snipperdagen en ziekteverzuim. In de meeste gevallen is plan ning voor een termijn langer dan een week dan ook erg moeilijk, vooral als men bedenkt dat via de telefoon regelmatig opdrachten en op- drachtjes binnenkomen van het type „morgen beginnen, gisteren klaar", en we ons niet kun nen veroorloven enige ploegen „stand by" te houden. Bij de noodzaak tot het overleven van slappe maar evenzeer van drukke perioden, liefst zon der aan het personeelsbestand te tornen, ma ken wij gebruik van de mogelijkheden tot varia tie in ploeggrootte. Willen we in moeilijke tijden al ons personeel te werk blijven stellen, dan zul len we in betere tijden met een zekere onder bezetting dienen te werken (bijv. tot uiting komend in een aantal tweemans-ploegen, die echter meestal zeer wel inzetbaar zijn). Wordt de personeelsbehoefte plotseling veel groter, bijv. door het verkrijgen van een omvangrijke opdracht in cultuurtechnisch of civieltechnisch verband, dan vullen we zoveel mogelijk aan met ter plaatse wonende krachten. Bovendien heeft zich als het ware door en ten behoeve van de flexibiliteit van het ploegen- bestand, ergens in de personeelsopbouw een laag gevormd, bestaande uit mensen, meestal in hun opkomstperiode, die afwisselend kunnen worden ingezet zowel in de hogere assistenten als in de lagere ploegchefs- en tekenaarsrangen. Men begrijpt dat onder invloed van bovenge noemde oorzaken er over het algemeen geen sprake is van „vaste ploegen" voor langere tijd. Integendeel, maar hoewel dit zeker ook 131 Bouwbegeleiding. Pijpleidingen. Paspuntbepaling.

(NGT) Geodesia | 1972 | | pagina 19