zijn nadelen heeft, is het bepaald een voordeel dat iedereen op den duur nagenoeg alle anderen in hun werk leert kennen, beoordelen en waar deren. Men vormt als het ware één groot team. De langzaam groeiende vaste bezetting van de afdeling ligt omtrent de 70 personen, waarvan er in de binnendienst 15 werkzaam zijn. 4) Van de werknemers wordt noodgedwongen een soepelheid vereist die hen in staat stelt lange werkdagen, lange autoritten, veel-van- huis-zijn en veranderingen van functie te ver duren, daarbij tevens het hoofd biedend aan, en zich eventueel theoretisch voorbereidend op voortdurend wisselende werkomstandigheden, ploegsamenstelling, nauwkeurigheidseisen enzo voorts. Er is een grote zelfstandigheid per ploeg of per gioep ploegen. Het kantoor is meestal te ver weg om voor alles en nog wat op terug te vallen, werktijdscontrole bestaat niet, tekor ten aan materiaal of mensen moet soms op eigen houtje worden aangevuld. Iedere ploeg- chef of projectleider zal dan ook moeten be schikken over een grote dosis plichtsbetrachting, vindingrijkheid en improvisatietalent. Er wordt namelijk wel van hem geëist dat hij binnen redelijke tijd met goede resultaten terugkomt. Hoewel dit nog al wat lijkt zo alles bij elkaar, lukt het toch, met heel gewone mensen. Hier worden kansen geboden om zichzelf te ontdekken en zich te ontplooien. De vrijheid en de afwisseling zijn bovendien ook wat waard. 5) De noodzaak hoge kwaliteitsnormen aan te leggen. Niet alleen gedreven door beroepseer, maar ook omdat men ons werk met argusogen pleegt te bekijken (en soms jaren later nog met graagte gevonden tekortkomingen memoreert). We kunnen niets met de mantel der liefde be dekken. Hoewel bij iedere opdracht aan de desbetref fende ploegchef een geschreven instructie wordt meegegeven en hij technische bijstand ieder moment telefonisch kan aanvragen, zowel als periodiek in het veld kan verwachten, doen zich uiteraard bij iedere meting toch onvol komenheden of twijfels voor. Voor zover moge lijk en nodig worden deze ten kantore gesigna leerd, in vragen geformuleerd en daarna door bijmeting opgelost. Het eindprodukt krijgt zo een hoge graad van betrouwbaarheid. 6) Het is voor ons zaak om ook technisch bij te blijven en ons niet alleen regelmatig op de hoogte te stellen van nieuwe methoden en apparatuur, maar ze ook toe te passen en te gebruiken. Zo bezaten we o.a. een van de eerste gecdimeters in den lande en meten daar naast nu ook met de Distomat. Voor al onze berekeningen maken we gebruik van een com- puteraansiuiting. Onnodig te zeggen dat alle 132 Metingen ten behoeve van industrieën. Asuitzetting.

(NGT) Geodesia | 1972 | | pagina 20