AANDACHT VOOR TARIEVEN KADASTRAAL RECHT Op 1 mei 1972 is een wijziging van het Besluit kadastraal recht in werking getreden. (K.B. van 17 april 1972 nr. 54). De gewijzigde artikelen geven wij hieronder weer. Voor de overige artikelen leze men Geo- desia 1971 - 1; blz. 14 e.v. 137 Reihe C, Heft Nr. 163 J. Höhle, Zur Theorie und Praxis der Unterwasser- Photogrammetrie. Reihe C, Heft Nr. 164 H. Pelzer, Zur Analyse geodatischer Deformations- messungen. Reihe C, Heft Nr. 166 L. Kiefer, Die Berücksichtigung der Ellipsoidgestalt der Erde in der Flugnavigation. Reihe C, Heft Nr. 167 B. Witte, Berechnungsverfahren fiir die Bestimmung des Erdschwerepotentials aus Doppler-Beobachtungen mit Hilfe des Modells einer einfachen Schicht. Artikel 1, eerste lid, wordt vervangen door 1. Voor de overschrijving van een stuk niet zijnde een proces-verbaal van beslag of een losse teke ning waarvan de overschrijving een vereiste is voor het ontstaan van het beoogde rechtsgevolg is verschuldigd30, Vermeerderd per rechtverkrijgende gezamen lijke rechtverkrijgenden op eenzelfde zaak als één rechtverkrijgende gerekend indien deze een recht verkrijgt op schepen, op luchtvaartuigen, op appartementen, op uitsluitend gehele kadastrale percelen dan wel op een in de kadastrale legger ten name van een mederecht- hebbende staand gedeelte van een kadastraal per ceel, met12, Indien deze een recht van erfdienstbaar heid verkrijgt met6, in andere gevallen met60! Artikel 2, eerste lid, wordt vervangen door: 1. Voor de inschrijving van een stuk is verschuldigd ingeval de inschrijving wordt genomen voor een hoofdsom van minder dan 35.000,—30 van 35.000,— tot 100.000,— 70'— van 100.000,— tot 150.000,— 100,'— van 150.000 en meer130' Artikel 6, eerste lid, letter p. wordt vervangen door p. een verklaring inhoudende de complex aanduiding voor de in een splitsing te betrekken percelen200, Artikel 7, tweede lid, wordt vervangen door: 2. Voor de vernieuwing van de in het vorige lid be doelde kadastrale registers, is verschuldigd 17, voor elk daaraan besteed uur, waarbij gedeelten van een uur voor een vol uur worden gerekend. Artikel 8, eerste lid, wordt vervangen door: 1. Voor de samenstelling, bijwerking of vernieuwing van registers die voor de heffing van omslagen en andere lasten door waterschappen, veenschappen en veenpolders worden gehouden, is verschuldigd 17,voor elk daaraan besteed uur, waarbij ge deelten van een uur voor een vol uur worden ge rekend. Artikel 10, eerste lid, wordt vervangen door: 1. Verschuldigd is wegens verrichtingen: a. te velde: van een ingenieur, per uur 40, van een technisch ambtenaar, per uur 27, van een landmeetkundig ambtenaar, per uur20, van een landmeetassistent, per uur 13,50 b. ten kantore: van een ingenieur, per uur 33,50 van een technisch ambtenaar, per uur 20,' van een andere ambtenaar, per uur 17' Artikel 12, tweede lid, wordt vervangen door 2. Voor het vervaardigen van gehele of gedeelte lijke kopieën van hulpkaarten, nodig voor de bijwerking van plans die door de gemeentebestu ren worden gehouden of van plans die voor de heffing van omslagen en andere belastingen door de waterschappen, veenschappen en veenpolders worden gehouden, is verschuldigd 17,voor elk daaraan besteed uur, waarbij gedeelten van een uur voor een vol uur worden gerekend. Artikel 14 wordt vervangen door: Voor het door middel van de coördinatograaf aan leggen van een plan is verschuldigd voor elk daar aan besteed uur 17,waarbij gedeelten van een uur voor een vol uur worden gerekend. Artikel 15, vierde lid, wordt vervangen door: 4. Indien een kaart moet worden samengesteld uit verschillende reprodukties, is voor uitknippen, aan elkaar plakken en bijwerken voor elk daaraan be steed uur verschuldigd 17,waarbij gedeelten van een uur voor een vol uur worden gerekend.

(NGT) Geodesia | 1972 | | pagina 25