VERVULDE VACATURES worden afgestaan voor openbare wegen en wa terlopen, hetzij anderszins ten algemene nutte, zoals bijv. voor rijkswegen en landschappelijke aankleding. Het percentage van de voor open bare wegen en waterlopen benodigde grond va rieerde voor het merendeel tussen 2 en 3% en in de uiterste gevallen bedroeg het resp. 0 en 4.3%. Bij de ten algemene nutte bestemde grond varieerde de gerealiseerde aftrek in deze gereedgekomen ruilverkavelingen tussen 0 en 4,2%. Uit de toelichting bij dit overzicht blijkt verder dat van de over genoemde periode 50 in uit voering genomen ruilverkavelingen, de voor openbare wegen en waterlopen bestemde gron den nog niet bekend zijn. Maar er is reden aan te nemen, zo schrijft de bewindsman, dat de percentages niet belangrijk van die van de ge reedgekomen ruilverkavelingen zullen afwijken. In het overzicht is de ten algemene nutte te bestemmen grond aangegeven als in de zgn. ruilverkavelingsrapporten is voorgesteld. Welk deel van deze gronden uiteindelijk door de ge zamenlijke eigenaren wordt afgestaan, is even eens nog niet bekend. Dit is o.a. afhankelijk van de keuze door de betrokken eigenaren en gebruikers tussen het toewijzen van vervangen de grond en algehele vergoeding in geld. Als gevolg hiervan zal in de meeste gevallen het uiteindelijk toe te passen percentage lager wor den dan de in het overzicht aangegeven maxi male aftrek. Tenslotte blijkt uit het ministeriële antwoord, dat in de meeste gevallen een commissie van deskundigen wordt ingeschakeld voor waarde ring van de hiervoren bedoelde, ten algemene nutte bestemde, gronden. Waarschijnlijk worden dit jaar de volgende ruil verkavelingen in stemming gebracht: De Marne, Wonseradeel-Noord, Ferwerderadeel, Hoogha len, Rolde, Anloo, Vier Noorder Koggen, Ka- pelle-Wemeldinge en Overloon-Merselo. Met uitzondering van Ferwerderadeel en wellicht Hooghalen zullen de stemmingen in de tweede helft van dit jaar plaatsvinden. Voor 1973 en volgende jaren is het stemmings programma nog niet vastgesteld, aangezien het volgordeschema voor deze periode nog niet door de Centrale Cultuurtechnische Commissie is herzien. Dit zal met inachtneming van de uitkomsten van het beraad inzake het te voe ren ruilverkavelingsbeleid in de komende maan den geschieden. De vijf grondslagen voor de urgentie van de ruilverkavelingen, zoals vervat in het Meer jarenplan voor ruilverkavelingen en andere cultuurtechnische werken in Nederland (1958), vormen de op een beleidsmatig toepasselijke methode gerangschikte kriteria, waarop een ruilverkavelingsplan kan worden beoordeeld. In de loop der jaren zijn accenten verschoven, het geen ertoe heeft geleid, dat bij de jaarlijkse her ziening van het volgordeschema van in voor bereiding te nemen ruilverkavelingen, behalve aan de overwegingen betrekking hebbend op een inrichting ten behoeve van een rationele en economisch verantwoorde agrarische be drijfsvoering tevens grote aandacht wordt be steed aan de mogelijkheden ter bevordering van een sociaal aanvaardbaar woon-, werk- en leef klimaat, van een maximaal medegebruik van het platteland voor de niet-agrarische bevol king en van de instandhouding van een geva rieerd natuurlijk milieu. STEMMINGSPROGRAMMA RUILVERKAVELINGEN Nadat de minister van landbouw en visserij, ir. P. J. Lardinois in zijn antwoord op schrif telijke vragen van de Tweede Kamerleden, de heren Imkamp en Dijkstra, in herinnering heeft gebracht, dat hij binnenkort ten aanzien van de stemmingsprocedure bij ruilverkavelingen na dere mededelingen aan de Staten-Generaal zal doen en dat overigens de stemming over de ruilverkaveling Diever reeds vorig jaar heeft plaatsgehad, deelt hij mede dat de stemming over Mergelland en Vijfheerenlanden dit jaar noch volgend jaar kan worden verwacht. 139 De in deze rubriek vermelde functionarissen zijn be noemd in de vacatures zoals die eerder in personeels advertenties in Geodesia stonden vermeld. Provinciale Waterstaat in Overijssel Benoemd m.i.v. 1-4-1972 als leerling-tekenaar J. Kou wen.

(NGT) Geodesia | 1972 | | pagina 27