enig stuk grond. Toen de titelketen (de ketting van rechtsgeldige overdrachten vanaf de oud ste eigenaar federaal gouvernement tot de laatste rechthebbende) meer gecomplicerd begon te worden, werd dit onderzoek van de „titles" langzamerhand een taak van in de county praktizerende rechtsgeleerden, verbon den aan een Abstract Title Company; uiter aard tegen betaling van een honorarium. Deze vorm van het vinden, door de koper, van rechtszekerheid via onderzoek door een Abstract Title Company is geheel overvleugeld door het optreden in geheel Noord Amerika van „Title Insurance Companies", Zulk een Title Insurance Company gaat niet alleen de titelketen na, maar sluit ook een verzekering met de koper met waarborg voor schadeloos stelling bij uitwinning door derden. Als mister Johnson een stuk land of een ander onroerend goed wil kopen van mister Pearson en partijen zijn het eens geworden over de hoogte van de koopprijs, dan deponeert Johnson dit bedrag op het kantoor van de gekozen Title Insurance Company. Pearson geeft van zijn kant alle eigendomsbewijzen van het betreffende perceel, welke in zijn bezit zijn, aan die Company ter verificatie. Deze titelketen wordt door de des kundigen van de Company op juistheid en wet telijke vorm gecontroleerd, waarbij ook een licensed land surveyor is ingeschakeld, die zo nodig een „subdivision survey" verricht en daarvan de nodige bescheiden opmaakt. Wordt na een zo goed mogelijke verificatie de relatie tussen object en subject safe geacht, dan sluit de Title Insurance Company met de koper een titelverzekering. Deze houdt in, dat aan John son een schadeloosstelling wordt betaald, in dien later onverhoopt mocht blijken dat derden betere rechten op het onroerend goed hebben en uitwinning plaats heeft. Na het sluiten van de verzekering ontvangt de koper de eigen domsbewijzen en de verkoper de gedeponeerde koopsom. De meeste Title Insurance Compa nies verzorgen vaak voor hun cliënten tevens de op te maken documenten, nodig bij de registratie van de akte van overdracht in de rechtsboeken. Belastingkadasters Een landadministratie, welke men met de Europese belastingkadasters zou kunnen ver gelijken, treft men in vele counties van de Verenigde Staten aan. Een voorbeeld hiervan is de Tax Mapping and Platting Office van de County of Will in Illinois. Dit bureau bezit fotogrammetrisch opgenomen grondbelasting plans van de gehele county, waarop alle in de rechtsboeken ingeschreven percelen voorko men, met bijbehorende „tax cycle", de boek houding waarin de eigenaren-belastingplichti gen van de grondstukken zijn vermeld. Evenals dit het geval is bij de Nederlandse landadmini stratie worden ook in Wills county alle akten van overdracht rechtstreeks en dagelijks door de County Recorder doorgezonden naar het Tax Office om daar te worden geverifieerd en ingeboekt. De ingeboekte eigenaar van een grondstuk is er wettelijk de belastingplichtige en met dit voor ogen zorgt elke verkoper van vast goed er wel voor dat een overgedragen perceel zo spoedig mogelijk uit zijn tax map verdwijnt, m.a.w. dat de verkoopakte zo spoedig moge lijk op het kantoor van de County Recorder wordt ingeschreven. Het is begrijpelijk dat een moderne belasting administratie slecht kan werken met een iden tificatiesysteem als het wettelijk voorgeschre ven rectangular survey system, zoals hiervóór werd omschreven. Vandaar dat in vele counties een eigen „kadastrale aanduiding" is ontwik keld. Er zijn er, alwaar van de naam van elke eigenaar een aluminiumplaatje is vervaardigd met nadere aanduidingen van zijn eigendom enz., welk plaatje gebruikt wordt bij het druk ken van het belastingkohier. Ieder plaatje heeft zijn eigen nummer en dit laatste is soms zo in geburgerd, dat het naast de „legal description" als identificatie wordt gebezigd. In Will's County is een methode ontwikkeld, die aangepast is aan de voorgeschreven „legal description", de identificatie die voor akten nu eenmaal moet worden gevolgd, wil men in schrijving verkrijgen in het rechtsboek. De zo genoemde Permanent Real Estate Numbering Index van Will's county „vertaalt" de Town ships (die immers elk hun eigen naam dragen) in nummers. Elk van de binnen de county vallende 25 townships hebben nu hun eigen nummer. Zo is Green Garden Township, die in de legal description bekend is als T.34 N, R. 12 E (Townshipline 34 North Range line 12 East), nummer 13. De volgende stap (de legal section) behoudt het nummer volgens de legal description, dus b.v. 19, in Will's county sub area number genaamd. Een schrede verder in de legal description is de quarter section, die in Will's county een Block Number heeft. In het n.w. quarter volgt men de 100-serie, in het n.o. quarter de 200-serie, in het z.w. quar ter de 300-serie en in het z.o. quarter de 400- serie. Elke subdivision krijgt in het blok zijn eigen nummer, waarbij de straten zoveel moge lijk als de blokgrenzen worden aangehouden. 157

(NGT) Geodesia | 1972 | | pagina 13