photogrammetric operators de omstandigheden van de 19e eeuw, maar sedertdien is er vooral na de New Deal jaren op het gebied van de ruimtelijke orde ning wel het een en ander gebeurd. Menige county heeft thans binnen zijn grenzen vijftig of meer municipalities en Townships, elk met hun eigen (door de praktijk van het dagelijks leven afgedwongen) plaatselijke voorschriften op het gebied van de landregistratie. Hierbij komt nog het probleem van de grootstedelijke bevolkingssamenballingen, in 1962 212 metro polen, waarbinnen 18442 plaatselijke besturen, waarvan 6004 zgn. „schooldistricts", 4142 mu nicipalities en 310 counties; van 24 van deze miljoenensteden strekt bovendien nog het grondgebied zich uit over twee of meer staten, met hun eigen wetten en voorschriften. Onder zulke omstandigheden is het begrijpelijk dat de noodzaak steeds sterker wordt tot het gebruik van eenzelfde codenummer voor de identifi catie van eenzelfde perceel, het gebruik van een uniform systeem van perceelnummering en een grotere centralisatie van de landregistratie met behulp van computers. Het zeer invloedrijke American Congress on Surveying and Mapping stelde in 1963 een per manente commissie in: de „Committee on Im provement of Land Records". Misschien be- invloed door het modernste systeem van iden tificatie, dat ontwikkeld wordt in Zweden en reeds toepassing vindt bij de Land Registry in Engeland, is sindsdien in de Verenigde Staten een „Culdata System" gepropageerd; een Com prehensive Unified Land Data System, dat duidelijke bepaalde kenmerken draagt; o.a. geven de zgn. land title records zowel een ver wijzing naar de (gecodeerde) percelen als naar de (gecodeerde) rechthebbenden; elk perceel heeft zijn eigen eenduidige identificatie in een codenummer, dat gebruikt zal worden voor de „kadastrale aanduiding" in de land title, in de belastingkohieren, de documentatie van de planning autoriteiten, de registers voor de sta tistiek van het landgebruik e.d.m. Dit code nummer wordt verkregen uit de vermelding van de rechthoekige coördinaten van het zuid oostelijk hoekpunt van het bewuste perceel, ge koppeld aan het codenummer van de betref fende staat en de provincie, alsmede de code van de geodetische zone in het door de U.S. Coast and Geodetic Survey ontwikkelde State Plane Coordinate System. Maar vóór en aleer het allemaal zover is, dat in de Verenigde Staten van Noord Amerika op een moderne, gemakkelijke en eenduidige wijze elk grondstuk zal zijn aangeduid en het voor de gewone man mogelijk is op dezelfde wijze titelrecherche te plegen t.a.v. een aan te kopen stuk grond of een deel van een gebouw, zal er nog veel water door de Mississippi en door de Hudson River naar zee stromen. with experience of large scale plotting on Wild A 8 s are required by air survey company for employment in England. Preference will be given to English speaking candidates. For application forms please write to De Waal Archi-Foto B.V. 160 Bij de samenstelling van dit artikel zijn o.a. de na volgende studies geraadpleegd: Earl G. Harrington, Cadastral Surveying as a Basic Tool in Land Management, Paper, World Conference on Land Tenure Problems, University of Wisconsin, Oct. 1951; W. B. Williams, State of the Cadastre in the USA, Report FIG, 1962 Legal recording Chart by Property Survey Division ACSM, Washington 1963; John S. Hoag, Fundamentals of Land Measurement, Chicago 1964; W. B. Williams, Land Registration and Transfer in Michigan, 1966; Winfield H. Eldridge, Reporting Surveys for the Re cord, 1966; Mededelingen van de County of Will 1968; Robert N. Cook, Culdata System, Symposium on Land Legislation and Data Banks, University of New Brunswick, Canada, 1969; Committee on Improvement of Land Records, Com mittee Report 1966; James A. Thigpenn, III, Some Thoughts on the Im provement of Land Title Records ACSM 1968; James J. Elson, Legal Descriptions of Illinois Real Estate, 1958. Curiestraat 2 Badhoevedorp Tel.: 02968-2691/2861

(NGT) Geodesia | 1972 | | pagina 16