BOEKAANKONDIGINGEN H.T.S.-er Landmeetkunde ITC PUBLICATIONS B. Makarovic ontwikkelt in no. 51 (serie A), „Dynamic performance tests for profiling ope ration", van febr. 1972, een methode die ge schikt is om dynamische eigenschappen van fotogrammetrische uitwerkinstrumenten bij pro fielmetingen te beoordelen. De belangrijkste conclusies zijn: de nauwkeurigheid bij profiel metingen is in grote mate afhankelijk van de momentele routine van de waarnemer, de traagheid in het mechanisme voor de hoogte besturing en van de meetsnelheid, echter prac- tisch onafhankelijk van de modelschaal, de richting van het profiel in het model en de ervaring die de waarnemer in de afgelopen tijd heeft verworven. Behalve om bestaande in strumenten te beoordelen, is de methode toe te passen tijdens de ontwikkelingsfase van nieuwe instrumenten. ITC publications no. 65 (serie B), „Inter pretation of some aerial thermographs of an estuarine environment"geschreven door prof. Th. Verstappen, gaat zoals uit de titel blijkt over thermographic en wel in het bijzonder over thermographische opnamen van gebieden in zuidwest Nederland; er werden „thermo graphs" onderzocht met het doel de bruikbaar heid te beoordelen bij de bestudering van trechtervormige riviermonden, deltagebieden. Bijzonderheden over thermographic zijn te vin den in hoofdstuk 1 en de hoofdkenmerken van het betreffende gebied in hoofdstuk 2. Hoofd stuk 3 gaat over de interpretatie en de evalu atie van de thermographs, ook worden de thermographs vergeleken met de conventionele luchtopnamen. Een aantal voorbeelden (lucht foto's en thermographs), betrekking hebbend op verschillende situaties, waar in de tekst regelmatig naar wordt verwezen, maken het artikel extra duidelijk. Speciale nadruk wordt gelegd op de gevolgen van de veranderlijke meteorologische omstandigheden, getijden, vochtigheid van de bodem etc. op de grijstoon van de thermographs. In hoofdstuk 4 tenslotte worden enige conclusies getrokken omtrent het nut van thermographs bij de bestudering van dergelijke gebieden. A. D. B. 173 Bij het laboratorium voor Geodetische Reken techniek kan worden geplaatst een Zijn taak zal omvatten het in teamverband meewerken aan geavanceerde geodetische research projekten. In het bijzonder zal hij wor den belast met de rekentechnische aspekten hiervan. Hij zal o.a. programma's voor de I.B.M. 360/65 rekenautomaat van de Hogeschool moeten schrijven of aanpassen. Tevens zal hij studen ten moeten assisteren bij het maken en het toepassen van programma's. Voorts zal hij worden belast met het verwerken van de meetgegevens van de „Kringnetmethode". De geboden werkkring zal interessant zijn voor iemand die belangstelling heeft voor onder zoek en voor het werken met grote computer apparatuur. Aanstelling zal geschieden in het rangen stelsel der technische ambtenaren. Salariëring volgens Rijksregeling, afhanke lijk van opleiding, leeftijd en ervaring. (Voor lopig maximaal te bereiken salaris f 1.923,- bruto per maand). A.O.W.-premie komt voor rekening van de Technische Hogeschool. Di recte opneming in welvaartsvast pensioen fonds. Nadere informatie kan worden verkregen bij ir. B. G. K. Krijger of ir. J. C. P. de Kruif (015) 3 32 22 t.s.t. 7551 of 7555 ('s avonds (01899) 49 79). Schriftelijke sollicitaties te richten aan het Hoofd van de Centrale Personeelsdienst, Ju- lianalaan 134 te Delft, onder vermelding van nr. B 7202/0998 in de rechterbovenhoek van de brief.

(NGT) Geodesia | 1972 | | pagina 29