°F ^Ov a2 of which is being conveyed by metes and bounds, shall be accompanied by the certifica tion of a Registered Land Surveyor or the County Surveyor as to the description therein, and by the filing of a diagram or print thereof with the County Auditor and the Zoning Ad ministrator, unless the description of such par cel was of record at the effective date of this Ordinance Rectangular Survey System In 1785, toen Engeland van alle aanspraken op het ongecultiveerde gebied ten zuiden van de Sint Laurensrivier had afgezien, werd alle wil dernis ten westen van de 13 oorspronkelijke (oostelijke) staten als eigendom van de fede rale regering verklaard en als „Public Lands" aangeduid. Dit had niet alleen een politieke maar ook een grote economische betekenis voor de jonge Verenigde Staten. Want de lands- politiek was erop gericht zoveel mogelijk van deze Public Lands aan de meestbiedende te verkopen ten einde aan het benodigde geld te komen voor de noodzakelijke overheidsuitga ven. Daarom was het een zaak van groot belang om te komen tot een beter systeem van niet alleen perceelbeschrijving, maar ook om het binnenkort ter verkoop aan te bieden Public Land van tevoren te verdelen, af te palen en op te meten, zodat de federale regering èn de kopers zouden weten, over welke grondstuk ken het bij de komende openbare verkoop zou gaan. Al in 1784 was voor die verdeling, af paling en opmeting onder de confederatie een staatscommissie geformeerd onder leiding van de latere president Thomas Jefferson (evenals George Washington en Abraham Lincoln was hij landmeter geweest). Het plan van deze com missie was reeds in zijn grootse opzet uniek te noemen: ten eerste werden de gebieden uit gezet op een systeem van rechthoeken, waarbij als richtingen die der meridianen en parallel cirkels werden aangehouden; ten tweede voor zag het in een democratisch zelfbestuur der afgepaalde gebieden; ten derde zou elke staat worden afgepaald in honderden vierkanten met een zijdelengte van tien mijl, elke mijl van 6086,4 voet, ieder vierkant verdeeld in 100 percelen (lots) ter grootte van een vierkante mijl of 850,4 acres; ten vierde grondvestte het plan het principe van het gebruik van „princi pal meridians" en van „base lines"; ten vijfde 150 NORTH LINE OF SECTION 12 o SCALE JO A .W.O. Fig. I. Eenvoudig voorbeeld van een vastlegging in een „plat" van een Metes and Bounds description.

(NGT) Geodesia | 1972 | | pagina 6