BOEKAANKONDIGINGEN GESLAAGD Duitse uitgave van het internationale technisch woordenboek van de FIG Voorlopige uitgave 1971 Op het 13e internationale landmeetkundig con gres in september 1971 te Wiesbaden gehouden is de Fédération Internationale des Géomètres (FIG) de voorlopige duitse uitgave van een vakwoordenboek der landmeetkunde aangebo den. Het gehele werk bestaat uit 17 delen: Elk deel bestaat uit een inleiding, het eigenlijke woordenboek en een register met Engelse en Franse benamingen. Zowel de keus van de in het woordenboek op genomen begrippen, als ook de definities (ver klaringen) en in het bijzonder de franse en engelse equivalenten worden door deze voor lopige uitgave ter discussie gesteld. Thans werden ons de delen 1 t.m. 3, 5 t.m. 7, 11, 14 en 16 toegezonden. Belangstellenden kunnen een of meerdere van deze delen ter inzage vragen bij de heer B. Nie- boer, Pippelingstraat 3 te Eindhoven, die gaar ne bereid is eventuele opmerkingen te verzame len en door te geven aan de Fédération Inter nationale des Géomètres. De prijs per deel bedraagt 6,- DM, voor het gehele werk (17 delen) 50,- DM. Kopers van het gehele werk ontvangen een register met alle Duitse, Engelse en Franse benamingen uit de 17 delen. Het technisch-woordenboek is verkrijgbaar bij het Institut für Angewandte Geodasie, Kenne- dyallee 151, D-6 Frankfurt am Main (West- Duitsland). 203 HTS voor de Bouwkunde, afdeling Landmeetkunde W. Boers, Dwingeloo; J. Boonstra, Groningen; J. Bouwmeester, Wijster; E. R. Dalstra, Leeuwarden; W. B. van Es, Wijster; J. F. Faber, Hengelo (O.); J. Garlich, Utrecht; B. de Graaf, Dussen; F. E. W. Hen driks, Hilversum; D. Hooijkaas, Rijswijk (Z.H.); J. J. Jongerius, De Meern; J. J. A. Kempen, Aarlander- veen; B. C. Kok, Uithoorn; D. Leering, Assen; A. G. H. Loch, Apeldoorn; J. Vondeling, Apeldoorn; W. M. Waegemakers, Vught. Adspirant Landmeetkundige PBNA H. J. Hamming, Apeldoorn; W. Sjaarda, Deventer; J. Brugman, Alphen aan de Rijn; H. G. K. Dijkstra, Den Haag; C. Koedam, Zoelen; F. Hofman, Schiedam; G. J. Lijftogt, Renkum; F. Visser, Berkum Zwolle; S. V. Nan, Grootebroek; C. L. de Visser, Kamperland; L. C. van de Hoven, Woerden; J. W. J. Jansen, Tilburg; L. J. J. Janssen, Stramproy; C. A. A. M. van Etten, Roermond; P. L. de Bruine, Terneuzen; J. M. M. Re- venberg, Loenen; H. J. G. Hendriks, Buggenum; B. J. Tieman, Den Haag; W. J. van der Gaag, Noot dorp; L. Dijkstra, Assen; S. van Seijen, Rozenburg; J. E. Brauns, Den Haag; V. J. F. H. Waalder, Doetin- chem; L. Kamminga, Delft; W. F. A. J. Waalder, Lichtenvoorde; J. J. J. Meuwissen, Echt; M. M. H. Prevo, Eijgelshoven; C. Meijer, Wageningen; C. F. van Nieuwenhuyzen, Zwolle; A. Kuijt, Katwijk aan Zee; J. H. Lelivelt, Aalten; A. Stienstra, Eindhoven; M. R. Emanuels, Utrecht; D. C. Bleeker, Maassluis; W. Zuijdweg, Yerseke; S. van Klinken, Nieuwerkerk; A. W. Hokke, Nieuwenhoorn; C. J. Koreneef, Delft. Landmeetkundige PBNA J. J. H. Hoogvliet, Leiden; L. H. Kroese, Santpoort; J. van Dijk, Almelo; G. J. H. Teuwen, Herten; W. J. M. Cleven, Horst; J. A. I. Peters, St. Hubert; P. H. Agatz, Amsterdam; A. J. M. Martens, Goes; P. C. A. Gijzen, Oosterhout; D. Kijk in de Vegte, Emmeloord; K. Kramer, Deventer; P. S. Bais, Didam; P. van Selm, Spijkenisse; D. J. Schippers, Vlaardingen; J. P. M. Zegers, Nijmegen; H. L. Vasilda, Leeuwarden; B. W. Schuhmacher, Wijnandsrade; O. Blaauw, Hazerswou- de; H. J. de Jonge, Assen; J. L. Mijsbergh, Assen; E. Schut, Ten Boer; M. Rolleman, Hengelo; J. van Dijke, Zierikzee; P. A. van der Stoep, Ouddorp; J. Tuinman, Middelburg; H. J. Keij, Vught; C. W. G. D. M. Aarts, Doorwerth; J. A. M. Rens, Bergen op Zoom; J. Matthijsse, Middelburg; R. R. Boerjan, St. Oedenrode; W. C. J. van Paasen, Poeldijk; W. P. P. Egbers, Middelburg. Hoger Landmeetkundige PBNA P. H. de Jonge, Apeldoorn; W. L. van Birgelen, Nuth; J. J. Derksen, Velp; T. Wagenveld, Susteren. Landmeetkundig tekenaar NLF H. J. Hardeman, Rotterdam; F. J. Huisman, Bilt- hoven; T. Nieveld, Den Haag. Landmeettechnicus NLF M. R. Abrahams, Leek; W. H. J. M. Bodewes, Assen; B. van Guldener, Akkrum; J. Heersema, Assen; H. W. M. van Oosterhout, Asten; P. J. van Os, Amsterdam; A. den Oudsten, Zoetermeer; N. Sewcharan, Tilburg; H. Veenhuis, Assen; J. B. van Vegten, Amsterdam; N. J. Vogels, Helmond; B. de Vos, Schiedam; A. W. van der Wedden, Voorthuizen; M. H. van Wijk, Assen. 1Fehlertheorie. Ausgleichungsrechnung 2. Erdmessung 3. Landesvermessung 4. Feld- und Landmessung. Katastervermessung 5. Geodatische Instrumente und Gerate 6. Topographie 7. Photogrammetrie. Photointerpretation 8. Kartographie. Kartenvervielfaltigung 9. Photographie 10. Ingenieurvermessung 11Seevermessung 12. Markscheiderisches Vermessungswesen 13. Grundstückswertbemessung 14. Flurbereinigung 15. Stadtplanung. Raumordnung 16. Datenverarbeitung. Automation 17. Allgemeines

(NGT) Geodesia | 1972 | | pagina 27