landmeetkundig tekenaar (n.l.f.-examen) landmeettechnicus meetassistent landmeetkundige topografisch"0"'"""1 tekenaar (loi-examen) stedebouwkundig tekenaar (loi-examen) loi-examen, onder toezicht van een rijksgecommitteerde leidse onderwijsinstellingen bon hield over de automatische tekeningapparatuur die bij Calcomp is ontwikkeld. In een film werden de activiteiten van Calcomp op het ge bied van de elektronica, computers en daarop aan te sluiten apparatuur, alsmede een veelheid van toepassingsmogelijkheden getoond. De lunchpauze werd doorgebracht in het res taurant „de Lint", riant gelegen aan de perife rie van het Amsterdamse Bos. Het middagprogramma bestond uit een lezing van de heer Hewitson en een demonstratie. De heer Hewitson lichtte, in een voor wat betreft het tempo aan het gehoor aangepast Engels, aan de hand van lichtbeelden de toepassingen toe van de zogenaamde flatbedplotters (automa tische tafeltekenmachines) op het gebied van kartografie en landmeetkunde. Tenslotte werden de deelnemers in de gelegen heid gesteld, in de showroom enkele automati sche tekenmachines in werking te zien, niet al leen de in Nederland reeds geruime tijd bekende trommeltekenmachine van Calcomp, maar ook de Precision Flatbed Plotter Model 745, de nieuwste ontwikkeling op dit gebied. In zijn dankwoord aan het eind van de dag bracht de voorzitter de dank over van de ruim veertig deelnemers aan de heren Spee en Hewit son en hun medewerkers voor het gebodene, waarbij hij terecht de wijze waarop deze dag door Calcomp was georganiseerd, als voortref felijk kwalificeerde. Per bus op de plaats van samenkomst terugge keerd, ging het gezelschap uiteen met de groet: „Tot de volgende keer", daarbij uitdrukking gevend aan het voornemen om beslist aan de volgende excursie deel te nemen. J. v. E. REGIONALE BIJEENKOMST TE ASSEN Op dinsdag 7 november 1972 zal in hotel „Overcingel", Stationsplein 10 te Assen een re gionale NVG-NGL bijeenkomst worden gehou den. Aanvang 8 uur. Ir. J. H. W. Makkinga, hoofdingenieur van het kadaster te Assen zal op deze avond een inlei ding houden over: De Procedure van een Ruilverkaveling Na een kort overzicht van de historische ont wikkeling zal spreker de verschillende fasen van een wettelijke ruilverkaveling belichten en ten slotte iets vertellen over een mogelijke toe komstige herziening. Voor de NGL rayoncommissie Noord, W. Houtman. 254 (n.l.f.-examen) De LOI heeft voor deze beroepen moderne, schriftelijke opleidingen. Dat betekent een voorsprong op de vak wereld die zich daarover ,,nog niet beraden heeft". Dievoorsprong kunt u tot de uwe maken. Stuurvandaag nog de ingevulde bon. Dan sturen wij u onmiddellijk vrijblijvend alle inlichtingen over de opleiding waarvoor u belangstelling hebt. instellingen zonder winstdoel erkend door de Inspectie van het Schriftelijk Onderwijs m.m.v. het Ministerie van Onderwijs en Wetenschappen Leiderdorp/Leidsedreef 623a 's avonds of in het weekend een studiegids aanvragen? bel (01710) 4 44 51* stuur mij zonder enige verplichting alle informatie over de cursus: mevr. mej. dhr. straat: 623 a woonplaats: uitknippen en als brief of op een briefkaart verzenden

(NGT) Geodesia | 1972 | | pagina 18